Rüyada acelecilik görmek ne anlama gelir

Rüyada acelecilik görmenin anlamı.

1. Rüyada acelecilik görmek

Herhangi bir işte acelecilik, pişmanlığa işaret eder.

Acele işler şeytanın işidir.

Rüyada acelecilik ettiğini görmek iyiye işaret değildir. Rüyada acele ettiğini gören kişi, gerçek hayatında, hataya düşer. Yalnız evlenme hususunda acele etmek hayır ile yorumlanır.

Eğer bir şeyin başarı ile yapılması ve tamamlanması istenirse, o iş için büyük bir sabra ihtiyaç vardır. Rüyada bir yere bir randevuya yetişmek için acele ettiğinizi görmek, hakikatte birçok engellerle karşılaşıp varmak istediğiniz hedefe gidemeyeceğinizi gösterir.

Rüyada bir yolda acele ederek, hızlı yürümek uzun zamandır düşündüğü bir işinin geç olacağına, rüyayı gören kimsenin, acele ederek gittiği yerde bir vapur veya treni kaçırdığını görmesi, eline geçecek bir fırsatı değerlendiremeyip kaçıracağına işarettir.

2. Rüyada acelecilik görmek

Acele işler şeytandandır. Rüyada acelecilik ettiğini görmek iyiye işaret değildir. Acele ile iş yaptığını görmek de, pişmanlığa delâlettir.

Bazıları demişlerdir ki:
- Dine ait birşeyde acele ettiğini görmek iyidir. Dünyaya ait bir işte acele etmekise bunun zıddıdır. Mesela ere müstahak olan bir kızı evlendirmek, bu hususta acele etmek evlâdır.

Kirmani demiştir ki:
- Rüyasında acele etmeyip itidal üzere hareket eylediğini gören, selâmetle maksadına nail olur..

İbn-i Sîrîn hazretleri de:
Acele, rüyada nedamete işarettir, buyurmuştur

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.