Rüyada açmak görmek ne anlama gelir

Rüyada açmak görmenin anlamı.

1. Rüyada açmak görmek

Rüyanızda bir kapı veya klit açtığınızı gördüyseniz, bir iş dolayısıyla zahmetsiz bir para kazanacaksınız bunu da sizin karşınıza çıkan fırsatlar vesilesiyle yapacaksınız şeklinde yorumlanır.

Danyal Aleyhisselama göre; ister bilinsin, ister bilinmesin, kapıların açıldığını görmek, rüya sahibine hayır ve nimete, delalet eder.

Önünde bir evin kapısının açıldığını görmek, iyi kalpli bir kimse tarafından eline mal geçeceğine ve bunu ailesi için harcayacağına işarettir.  Kapıyı çaldığı zaman açılırsa, Cenabi Hakk (cc) duasını kabul eder ve onu düşmanına üstün kılar.

Kirmani'ye göre; Kapıyı kapayacak bir şeyi olmadığını, bu yüzden açık bıraktığını gören, dul bir kadınla evlenir.

Cabir'ül-Magribi'ye göre; sokak kapısının açıldığını görmek, o yer halkına hayır ve rızk kapılarının açıldığına delalet eder.

Cafer-i Sadik (ra) buyurmuştur ki: Bilinen bir kapıyı açtığını gören, isteğini elde etmek için bir kişiden yardım ister. Kapıyı açmaya çalıştığı halde bunu başaramadığını gören, zor bir işe girer ve onda fayda bulamaz. Bir kapıyı kapayıp diğerini açtığını gören, yeni bir kadınla evlenir. Bir müddetten beri kapalı duran bir kapıyı açtığını gören, gamdan, sıkıntıdan ve darlıktan kurtulur, beklemediği bir yerden fayda görür. Bir rivayete göre, eşinden ayrılarak başka biri ile evlenir.

Ebu Sait El-Vaiz'e göre; evinde gereğinden fazla kapıların açıldığını görmek evinin yıkık ve işlerinin durgun olmasına, delalet eder.

Abdulgani Nablusi'ye göre; bildiği veya bilmediği yerlerde bir takım kapıların açıldığını görmek, dünyanın kendisine açıldığına;  eğer kapılar evin içine doğru açılmış ise kazancının ailesine harcanacağına delalet eder.

Rüyada bir hediye paketini açmak hayatınızda bir değişiklik istediğinize ancak bunu yapacak gücü kendinizde bulamadığınız için bunu başkalarından bekleyeceğinize işaret eder.

Rüyada size gelmesini beklediğiniz bir paketi açtığınızı görmek, bir iş için veya hayırlı bir kısmet için gösterdiğiniz çabaların sonuç bulacağına işaret eder.

2. Rüyada açmak görmek

Bir kimsenin rüyada bir kilit veya kapı açtığını görmesi, rızkın kolay kazanılacağına işarettir.