Rüyada adet görmek ne anlama gelir

Rüyada adet görmenin anlamı.

Karısının hayız olduğunu görmek, dünya işlerinin zorlaşacağına, eğer karısı iyi ve dürüst bir kadın ise, dininin kuvvetine, bir kadının hayız olduğunu görmesi, onun bir mala sahip olacağına delalet eder.

Erkek ya da kadının hayız görmesi

Erkek ya da kadının hayız olduğunu ve ardından boy abdesti aldığını görmesi her iki dünyada arzu ve emellerine ulaşacağına tabir edilmektedir. 

Çocuğu olmayan kadının kendini hayız olarak görmesi

Çocuğu olmayan kadın kendisini aybaşı olduğunu görmesi yakında evladı olacağına işarettir. Adet görülmesi, ibadetin zayıf olduğuna da işarettir.

Gebe kadının hayız olduğunu görmesi

Gebe kadının hayız olduğunu görmesi erkek çocuk doğurmasına işaret eder. Erkeğin rüyada hayız hali zinaya tabir edilmektedir.

Adet kadının yere damlamasını görmek

Adet kanın bir yere damladığını görmek, fesat olduğunuza yorumlanır. Bakınız; Hayız.

Bir başka tabire göre de: Rüyada hayız olduğunu gören kişi, eşine cinsel anlamda yakın olur. Kadın kendisinin hayız olduğunu görse, günah sayılan bir işe bulaşır. Yıkansa günahtan tövbe eder, üzüntü ve kederi gider. Bir kadın kendisinde hayız kanı olmayan bir kan olduğunu görse, kendisi için bir adet haline gelen ve kurtulmak istediği halde kurtulması kolay olmayan bir suç ve kabahatte bulunur.

Bir kadın rüyada hayız olduğu halde kocasının kendisiyle cinsi münasebette bulunduğunu görse, kocası ile beraber bulundukları şehirden göç ederler. Bazı tabirciler, erkeğin kendisini hayız olarak görmesi, yalan söylemesi olarak yorumluyorlar.

Başka bir rivayete göre de; Erkeğin rüyada hayız olduğunu görmesi, kendisine helal olmayan bir kadınla cinsi münasebette bulunmasına işaret eder.

Ebu Said El Vaiz e göre; bir kadın hayız olduğunu görse, eğer kısır ise çocuğu olur. Bazı yorumcular, hayız görmek yalana delalet eder, diyorlar.

Es Salimi ye göre; ihtiyar bir kadının kendisini kirlenmiş görmesi ecelinin yaklaştığına, küçük kızın bu rüyayı görmesi bikrinin (kızlığının) izalesine, bir rivayete göre ihtiyar kadın ile küçük kızın hayız görmesi ölüme, diğer bir rivayete göre de, küçük kızın bu rüyayı görmesi evleneceğine işarettir.