Rüyada ağlayarak uyanmak görmek ne anlama gelir

Rüyada ağlayarak uyanmak görmenin anlamı.

Rüyada  ağlayarak uyanan kimse genelde tez zamanda sevinecek, mutluluğa ulaşacaktır. Yani çok sevineceği bir haber alır ve uzun süredir istediği bir dileğine kavuşur. Rüyada üzüntüden ağlayarak uyanan kimse, bir müddet daha sıkıntı içinde kaldıktan sonra tüm üzüntülerinden kurtulur ve arzularına kavuşur. Fakat rüyada ağlayarak uyanmak sırasında gözyaşlarının çok aşırı olması, gözyaşlarının yüzde üşüme hissi uyandırması, aşırı gürültülü bir şekilde ağlanması  kötülüğe de delalet etmektedir. Tam tersi gözyaşlarının normal olması, ağlamanın normal sesle olması Resulallah'ın da bizden olmamızı istediği şekilde ölçülü olması; uzun zamandır elde etmek için uğraştığımız şeylerin artık elde edileceğine, bereketin size ulaşacağına işarettir. Bu noktada sevinebilirsiniz demektir. Rüyadan ağlayarak uyanmak sorasında kişinin gözlerinden gözyaşı yerine kan gelmesi bu kişinin günahlarından tövbe edeceğine delalettir. Aynı şekilde rüyadan Allah korkusundan ya da kuran okurken ağlayarak uyanmak usulca ağlama şeklinde gerçekleştiriliyorsa yukarıdaki anlamın yanı sıra Fatiha suresinde bahsedilen "gazaba uğrayanların değil de nimete erenlerin yoluna sapılacağına" delalet eder. Eğer rüyada bir yatakta yattığınızı ve birden korkuyla ağlayarak uyandığınızı gördüyseniz  gereksiz ve önemsiz konularda kendinizi oldukça fazla üzdüğünüz ve yıprattığınız anlamına gelir. Rüyadan ağlayarak uyanan kimse bu ağlama eylemini bir cenazenin ardından yapıyorsa cenazesi bulunan kişinin günahlarının affedileceğine yorulmaktadır.

Rüyada Ağlayarak Uyumak

Rüyada ağlayarak uyuduğunu görmek, gerek aşk, gerek iş hayatınızda beklentilerinizin üstünde başarı kazanacağınızın, mutlu olacağınızın göstergesidir. Aslında kötü yada şer olarak gördüğünüz bir olayın veya durumun gerçekte hayra ve mutluluğa dönüşeceğinin göstergesidir. Bu rüya aynı zamanda haksızlıkları görmezden geldiğinizin ve sadece üzülmekle kalıp düzeltmek için hiçbir şey yapmadığınızın da habercisidir. Ayrıca rüyanızda ağlayarak uyuduysanız yakınınızdaki birinin kalbini kırdığınız için vicdan azabı çektiğinizi de gösterir. Rüyada bağıra çağıra ağlayarak uyumak pek iyi değildir. Yakında küçük bir sıkıntı yaşayacağınız anlamındadır. Bu sıkıntı maddi bir sıkıntı olabileceği gibi partnerinizle yaşayabileceğiniz duygusal bir sıkıntı yada sorun olabilir.

Rüyada Ağlarken Susmak

Rüyada ağlarken aniden sustuğunuzu hatta birden bire güldüğünüzü görmeniz, bir sıkıntının ardından sevince, zorluklarla elde edilecek büyük bir kazanca, kişinin başına gelecek birtakım sıkıntılı durumlardan sonra üzüntüden, stresten ve o sıkıntıdan kurtulmasına delalet eder. Eğer yüksek sesle kahkaha atarak gülerken ansızın sustuysanız; çektiğiniz sıkıntının meyvelerini toplayacağınız, uzun zamandan beri gerçekleştirmek istediğiniz bir dileğinizin tez zamanda ve hiç beklemediğiniz bir anda gerçekleşeceğine işarettir. Rüyada ağlamak din bilginlerinin çoğunluğuna göre sevince ve neşeye işaret etmektedir, gülerken aniden susmak ise bu sevincin tez zamanda gerçekleşeceğine işarettir. Bu rüya gerçek hayatınızda güleceğinizin, mutlu olacağınızın ve refaha kavuşacağınızın bir göstergesidir. Bazı alimlere göre ise aniden alacağınız bir haber sonrası yine ani kararlar alacağınızı işaret etmektedir.

Rüyada Ağlayarak Uyanmanın Psikolojik Tabiri

Rüyada ağlayarak uyanmak çoğunlukla kişinin kapalı, kendi iç dünyasında yaşayan, duygularını kolay kolay söyleyemeyen ve gösteremeyen bir kişilikte olduğunun habercisidir ve iç dünyasında yaşadığı birtakım üzüntülerin varlığını ve üzüntülerden dolayı sürekli ağlayıp üzüntü çektiğini gösterir. Kişinin detaylarda boğularak geneldeki güzellikleri göremediğini işaret eder. Bu rüyayı genellikle psikolojik olarak bazı sorunlar yaşayan, yolunda gitmeyen işlerden dolayı kaygı duyup endişelenen kişiler görmektedir. Bu kişiler genelde sosyal fobisi olan insanlardır.  Aynı zamanda çevrenize karşı çok neşeli görünseniz bile gerçekte iç dünyanızın birçok kederi ve kaygıyı barındırdığı anlamına da gelir. Oldukça karmaşık duyguların işaretçisidir fakat bu duyguların çözümü aslında sandığınız kadar zor değildir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.