Rüyada akbaba görmek ne anlama gelir

Rüyada akbaba görmenin anlamı.

1. Rüyada akbaba görmek

Rüyada kişinin kendisine bir akbaba kuşu verildiğini görmek, din selametine ve hayra delalet eder. Rüyada akbabaları otlattığını görmek, bazı kimseler üzerinde baskı kurulacağı ile tabir olunur. Rüyada akbaba kuşunun sadasını işitmek, gam ve kederden kurtuluşa delalet eder. Rüyada akbaba kuşunu görmek, ahmak ve nezaketsiz bir adamın varlığına delalet eder. Rüyada akbaba kuşunu tuttuğunu görmek, kişinin bir harpte bulunacağına veya bir hastalığa yakalanacağına işarettir. Rüyada bir dişi akbaba aldığını görmek ise, fakir bir kadınla evlenmeye delalet eder. Hasta bir kimsenin rüyada akbaba kuşu görmesi, ecelinin yaklaştığına işarettir. Rüyada akbaba görmek kederden ve sıkıntıdan kurtulmaya, miskin, zararsız, bir adama; Akbabaya bindiğini görmek seyahat etmeye; Dişi bir akbaba görmek fakir bir kadınlığa evliliğe, düşmanlarla mücadeleye ve onları yenmeye işarettir. Rüyada tabak, çanak, çömlek ve testi gibi şeyleri imal edenler ve şehir haricindeki sanatkarların akbaba kuşunu görmeleri, hayır ve menfaate, doktorlar için şerre delalet eder. Rüyada uçan bir akbaba görmek; bir tanıdığınızın hakkının zayi olacağına, Akbaba avlamak ise düşmanınıza galip geleceğinize işarettir.

2. Rüyada akbaba görmek

Kirmani demiştir ki:
Rüyada kendisine bir Akbaba kuşu verildiğini görmek, din selametine ve hayra işaret eder. Rüyada Akbabaları otlattığını görmek, bazı kimseler üzerine Amir olmakla tabir olunur.

Rüyada Akbaba kuşunun sadâsını işitmek, gam ve kederden kurtuluşa işaret eder.

Nablusî demiştir ki:
- Gece rüyada Akbaba kuşunu görmek, ahmak ve nezaketsiz bir adama işaret eder. Bu rüya gündüz görüldüğünde hastalıklara işarettir.

Rüyada Akbaba kuşunu tuttuğunu görmek, harpte bulunmaya veya hastalığa işarettir.
Akbabaları otlattığını görmek, fakir kimselerin başına âmir olmakla tâbir olunur. Bir dişi Akbaba aldığını görmek ise, fakir bir kadınla evlenmeye işaret eder.
Hasta bir kimsenin rüyada Akbaba kuşu görmesi, ecelinin yaklaştığına işarettir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.