Rüyada akika kurbanı görmek ne anlama gelir

Rüyada akika kurbanı görmenin anlamı.

1. Rüyada akıka kurbanı görmek

Rüyada akika kurbanı görmek, kişinin kız ya da erkek çocuğu olacağına delalet eder.

Rüyada doğan çocuk için kurban kesmek, kayıp bir kimsenin gelmesine, bir hastanın sağlığının düzelmesine ya da ciddi sıkıntılardan kurtulunacağına işarettir.

Bazen de akika kurbanı kesmek, insanın kuvvetlenmesine ve dini gereklerin yerine getirilmesine delalet eder.

Rüyada kurban olarak domuz veya haram olduğu bilinen ölü bir hayvanı takdim etmek, rüya sahibinin, anne, babasına veya Allahu Teala'ya asi bir tavır benimsediğine işaret eder.

Rüyada akika kurbanını bir türlü kesememek çocuğun doğumunun sezeryanla olacağına işaret eder. Her ne kadar normal doğum için niyet edilmişsse de bebeğin veya annenin durumu dolayısı ile normal doğum olmaz.

Rüyada bir ailenin çocuğu olmadığı halde  akika kurbanı kestiğini görmek onların güzel bir işe niyetlenip onu gerçekleştireceklerine işaret eder.

2. Rüyada akika kurbanı görmek

Nablusi Rüya Tabirleri: Yeni doğan çocuğun başındaki ana tüyüne “Akika” denir. Böyle bir çocuk için şükrane olarak kesilen kurbana da “Akika” adı verilmiştir. Bunun Müslümanlarca asıl adı “Nesîke” dir.

Bir kimsenin rüyada akika kurbanı görmesi, saadete vesiledir. İnsanın kuvvetlenmesine ve sünnet üzere yaşadığına delâlet eder. 

Akika kurbanı kestiğini görmek

Rüyada akika kurbanı kestiğini görmek, kayıp veya uzaktaki bir kişinin gelmesine, bir hastanın şifa bulmasına veya mahkûm olan birinin ceza evinden kurtulmasına delâlet eder.

Uyanıkken caiz olmayan bir şeyi rüyada kesmek

Uyanıkken kesilmesi caiz olan bir şeyi rüyada kesse veya yapılması gereken bir şeyi yapsa rüya sahibinin dünya ve ahiret işlerinde yapmakta olduğu husus hakkındaki muamelenin güzel ve hoş olduğuna delalet eder. Rüyada halk için bir domuz kesse veya haram olduğunu bildiği halde halka ölmüş bir şeyi takdim etse, rüya sahibinin, ana ve babasına veya Allahu Teâlâ ya asi olduğuna delalet eder.

Bir başka rivayete göre de: Oğlan yahut kız çocuğu olmaya delalet eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.