Rüyada akrabanın öldüğünü görmek ne anlama gelir

Rüyada akrabanın öldüğünü görmenin anlamı.

Rüyada akrabanın öldüğünü görmek, değişim, değişiklik, sıradan akan hayatın değişimi, meslek değişimi, ev değişimi, iş değişimi, okul değişimi yani temelde rüyayı gören kişinin yakında hayatında yaşayacağı sıra dışı bir durumu işaret eder. Eğer rüyada ölen akraba çok yakın çevreden biri ise, çok yakın çevrenizden birinin rüyayı gören kişinin hayatına sihirli bir değnekle dokunacağı yani rüya sahibinin hiç ummadığı, beklemediği, hayalini bile kurmaya cesaret edemediği yeni bir durumla karşı karşıya kalacağı, hoşa giden, memnun kalınan bir iş değişikliği yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyada baba tarafından herhangi bir akrabanın öldüğünü görmek güç ve kuvvettir. Yani rüyayı gören kişinin kendi içindeki güçle bazı imkansız görünen durumları oldurabileceği, hayatını da bu doğrultuda sürdüreceğini işaret eder. Rüya sahibi, rüyada ölen akrabanın cenaze namazını kılıyorsa, hayatında aniden kötü giden her şeyin iyi bir hal alacağı fakat yaşayacağı güzel, bereketli, günlerin eğer dikkat edilmezse kalıcı olmayacağı bu nedenle de dikkat edilmesi gerektiği şeklinde yorumlanır. Rüyada akrabanın can çekişerek öldüğünü görmek ise aslında çok arzu edilen bir durumun ya da isteğin varlığını fakat bu isteğin olması için çok emek sarf edilmesi gerektiğini delalet eder. Rüyada ölen akrabayı bir tabut içinde görmek ise rüyayı gören kişinin kazanacağı ani toplu bir paraya ve bu para ile edinilecek bir mal varlığına işaret eder ama eğer rüya sahibi bu tabutu kendi taşıyorsa edinilen bu mal varlığının hisseli olacağı yani paylaştırılacağı bu nedenle de ileriki zamanlarda bu mal varlığıyla ilgili sorun yaşayıp başının ağrıyacağı şeklinde yorumlanır.                          

Rüyada Yakın Akrabanın Öldüğünü Görmek

Rüyada Yakın Akrabanın Öldüğünü Görmek, çok yakın çevrenizden birinin rüyayı gören kişinin hayatına sihirli bir değnekle dokunacağı yani rüya sahibinin hiç ummadığı, beklemediği, hayalini bile kurmaya cesaret edemediği yeni bir durumla karşı karşıya kalacağı, hoşa giden, memnun kalınan bir iş değişikliği yaşayacağı şeklinde yorumlanır. Rüyayı gören kişinin eline maddi anlamda yüklü, fazla para geçeceği, bu paranın da kısa sürede tükeneceği, bereketinin olmayacağı şeklinde yorumlanır. Bazı rüya alimlerine göre ise rüyada yakın akrabanızın öldüğünü görmek, öldüğünü gördüğünüz akrabanız tarafından rüya sahibinin büyük bir yardım göreceği, maddi sıkıntılardan kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Eğer rüyada ölen akraba sırtta taşınıyorsa, o kişinin dünya hayatında iş değiştirerek iyi bir mevkiye geleceğini işaret eder. Eğer rüyada ölen yakın akraba bir kadınsa, rüya sahibinin iş değişiminden dolayı yaşayacağı maddi ve manevi rahatlamanın kalıcı olmayacağını, belli bir süre sonra, yaptığı yanlış ercihler ve yaptığı yanlış arkadaşlıklarla tekrar iş hayatındaki olumlu değişimin tersine dönerek eski durum ve pozisyonuna döneceğini işaret eder. Eğer rüyada ölen yakın akraba tam tersi bir erkekse, rüya sahibinin iş değişiminden dolayı yaşayacağı maddi ve manevi rahatlamanın kalıcı olacağı, hatta yapacağı doğru tercihler nedeniyle iş hayatında daha da kademe atlayarak daha çok maddi kazanç elde edeceği hatta yükseldikçe de çevresinin genişleyip yeni dostluklar edineceği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Uzak Akrabanın Ölmesi

Rüyada uzak akrabanın ölmesi, rüyayı gören kişinin hayatında hiç tanımadığı ya da tanıyıp da aslında çok samimi olmadığı bir kişiden önemli bir teklif alarak gerek iş hayatında, gerek aile hayatında, gerek okul hayatında, gerekse evlilik hayatında bir farklılık yaşayacağını işaret eder. Eğer rüya sahibi evli ise ve uzak bir akrabasının öldüğünü gördüyse, rüya sahibinin çok da yakını olmayan biri aracılığıyla yeni bir mal edineceği şeklinde yorumlanır. Eğer rüya sahibi bekar ise ve uzak bir akrabasının öldüğünü gördüyse, yakın zamanlarda tanımadığı bir insanı hayatına alacağı e biraz zaman geçtikten sonra da o kişiyle mutlu bir evlilik yaparak çok mutlu olacağını delalet eder. Eğer rüya sahibi okuyor ise ve uzak bir akrabasının öldüğünü gördüyse, okul ya da sınıf değişikliği yapacak ve bu durum onun için ileride kazanç sağlayacaktır şeklinde yorumlanır. Rüyada uzak bir akrabanın cenaze törenine gitmek ise, yabancı insanların bulunduğu farklı bir ortama gireceğine ve bu ortamda sohbet ederek yeni arkadaşlık ve dostluklar kazanacağına rivayet edilir. Eğer rüyada akrabanın başkası tarafından öldürüldüğü görüldüyse, rüyayı gören kişinin hayatının olumsuz anlamda alt üst olacağı, hayır görünen bazı şeylerin şer olduğunu işin sonunda anlayacağı bu nedenle de hayatında olumsuz ve hoşa gitmeyen değişimler olacağını, bunu tam tersine çevirmek yani daha iyi şeyler yaşamak adına çok emek sarf edeceğini delalet eder.

Rüyada Akrabanın Öldüğünü Görmenin Psikolojik Tabiri

Rüyada akrabanın öldüğünü gören bir kimsenin bilinçaltında bazı korkularının var olduğunu gösterir. Ölüm maddi dünyada sondur ve sonunun gelmesinden korkulan bir ilişki, bitmesinden korkulan bir evlilik, bitmesinden korkulan bir dostluk ya da bitmesinden korkulan bir hayat yani ölüm korkusunu işaret eder. Yani temelde sevilen herhangi bir şeyi kaybetme korkusu vardır. Hayatta tek başına kalma, yalnız kalma, özellikle de rüyayı gören kişi bekar ise, evlenememe, evde kalma, evli ise de çocuk sahibi olamama veya evliliğinin biteceği endişesi yaşadığını işaret eder. Bununla birlikte aslında yaşanan korkuların temelinde de şuan yaşanılan hayatında değişim yaşama isteğinin varlığını, kendi yaşamındaki korku ve sıkılmışlıkların yaşanacak güzel bir değişim ile geçeceğine inanma psikolojisi içinde bulunduğunun işaretcisidir. Bazı psikologlar ise bu durumu, rüyayı gören kişinin bilinçaltında, gerçek hayatta maddi anlamda yetersiz kaldığı için birikmiş olan kıskançlık, hasetlik ve hırs gibi duyguların varlığını işaret etmektedir. Bu nedenle rüya sahibinin kendine dikkat etmesi gerekir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.