Rüyada akrep sokması görmek ne anlama gelir

Rüyada akrep sokması görmenin anlamı.

Rüyada akrep sokması, dünya yaşamında çekilecek sıkıntıya, üzüntüye, kedere ve şanssızlığa delalet eder. Rüyayı gören kişinin maddi ve manevi anlamda dara düşeceği, çıkış yolunu canla başla aradığı halde bulamayacağı, çevresinde bulunan kimseden destek alamayacağı ve bir çıkmaza düşüp çok ağlayıp üzüleceği şeklinde tabir edilir. Rüyada akrep sokması, rüyayı gören kişinin olmasını çok istediği bir dileği olduğu fakat bunun bir türlü gerçekleşmeyeceği olarak da yorumlanır. Eğer rüyada sokan akrep kuyruklu ise dünyevi hayatta çekilecek sıkıntıların katlanarak artacağını buna bağlı olarak da çekilen üzüntü ve kederin de artacağını işaret eder. Eğer rüyada akrep kendi kendini sokuyorsa, rüya sahibinin asında çok istediği bir dileğinin olmayacağını fakat farkında olmadan yaptığı bir hayır ve buna bağlı olarak aldığı bir dua ile bu dileğinin gerçekleşip yolunun açılacağını ama eğer çevresindeki kötü niyetli insanlara karşı temkinli olmazsa büyük zararlar görüp tekrar kedere ve çıkmaza düşeceğini delalet eder.

Rüyada Akrep Soktuğunu Görmek

Rüyada kişinin kendisine akrep soktuğunu görmesi yaşayacağı kötü ve üzücü olaylara işarettir ve rüya sahibinin üzüleceği, kederleneceği hatta ağlayacağını işaret eder. Bazı rüya tabircileri ise yaşanacak hayal kırıklığı olarak tabir etmektedir. Rüyayı gören kişinin olmasını istediği bir olayın tam olacak gibiyken ve beklentiler o yöndeyken bir anda hayal kırıklığına uğrayıp mutsuz olacağına delalet eder. Bir kısım rüya yorumcuları ise pişmanlık olarak yorumlamaktadır. Rüya sahibinin verdiği bir karardan dolayı pişmanlık duyacağı o kararı aldığı için üzüleceği şeklinde yorumlanmaktadır. Eğer rüyada bir başkasına akrep soktuğunu gördüyseniz, rüya sahibinin aracılığı ile yakın çevresinden birinin zarar göreceği ve üzüleceği, maddi ve manevi kayba uğrayacağı şeklinde tabir edilir. Rüyada ailenizden birine akrep sokması ailenizden veya yakın arkadaşlarınızdan birinin yakın zamanda dara düşeceği ve sizden yardım isteyeceği fakat sizin o yardıma karşılık vermeyeceğinizi delalet eder.

Rüyada Elini Akrep Sokması

Rüyada elini akrep sokması, rüyayı gören kişinin çok yakın zamanda maddi bir kayba uğrayacağını, evi varsa borcu için satacağı, arabası varsa yine satacağı veya bir yerlerden borcu için para arayacağı fakat yinede bir çıkmaza düşüp çok zor kurtulacağı şeklinde yorumlanır.  Eğer rüyada akrep sokmasının ardında el kanadıysa rüyayı tam tersine yorabiliriz. Yani rüya sahibinin içinde bulunduğu maddi sıkıntıdan bir dostunun veya ailesinden yakın birinin desteği ile hemen atlatacağını işaret eder. Rüyada otların arasında bir şey toplarken elinize akrep soktuysa içinde bulunduğunuz iş hayatında yolunda giden bazı işlerinizin varlığına fakat belli bir zaman sonra işlerinizin aniden biri tarafından baltalanacağına ve eğer dikkat etmezseniz maddi kayıplar yaşayacağınıza yorumlanır.

Rüyada Siyah Akrebin Sokması

Rüyada siyah akrep sokması, rüyayı gören kişinin çaresiz bir durumda kalacağına, çıkar bir yol bulamayacağına, kendince çareler üretmeye çalışırken daha da kötü bir duruma düşüp başarısız olacağına delalet eder. Bazı rüya alimlerine göre ise siyah akrebin sokması, söylediğimiz yaşanan bütün olumsuzlukların ve çıkmazların nedeninin rüya sahibinin çevresinde bulunan kötü niyetli ve çıkarcı bir insan olduğunu işaret eder. Eğer rüyada siyah akrep soktuktan sonra hemen ölüyorsa, rüyayı gören kişinin çaresiz ve dermansız durumundan aniden, hiç beklemediği anda, beklemediği ve tanımadığı bir kişinin yardımı sayesinde kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Eğer rüyada siyah akrep soktuktan sonra ateş yakarak onu öldürüyorsanız, size zararı dokunan çevrenizdeki kötü niyetli ve çıkarcı kişinin, rüya sahibinin dara düştüğü için çektiği çaresizliği ve acizliği görüp vicdan yapacağına, aradan belli bir süre geçtikten sonra da vicdanına yenilip rüyayı gören kişiye çeşitli itiraflarda bulunup sonra da destek olacağına işaret eder.

Rüyada Ayağını Akrep Sokması

Rüyada Ayağını Akrep Sokması, rüya sahibinin yoluna taş oyulmaya çalışılacağı anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişinin canını sıkacağı olaylar yaşayacağı, eğer iş yaşamı var ise iş hayatında önemli ve aynı zamanda hayırlı bir adım atacakken sendeye uğrayıp bu adımı atamayacağı ve bu duruma da bir başkasının neden olacağı şeklinde yorumlanır.  Eğer rüyada sokan akrep kişiyi yalnız iken sokuyor ve etrafında kimse yardım etmiyorsa, rüya sahibinin atmak üzere olduğu adımın aslında hayırlı göründüğü ama aslında hayırlı olmadığını bu nedenle de yoluna taş koyan kişinin aslında istemese de rüya sahibine hayrı dokunduğunu delalet eder.

Rüyada Birini Akrep Sokması

Rüyada Birini Akrep Sokması, rüyayı gören kişinin o kişi ile ilgili hayırlı olamayan bir haber alacağı ve o kişinin bu durumuna çok üzüleceği şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin, akrep soktuğunu gördüğü kişinin maddi ve manevi sıkıntılar yaşayacağı, kimseden destek bulamayacağını işaret eder. Bazı rüya alimlerine göre ise, rüyasında kendisi dışında birine akrep soktuğunu gören kimse o kişiyle ilgili bir hastalık haberi alacağına ve o kişiye güçlü bir destek sunacağına bu nedenle de gönlünün ferah olacağına delalet eder.

Rüyada Sarı Akrep Sokması

Rüyada Sarı Akrep Sokması, rüya sahibinin yakın zamanda bela veya kazaya uğrayabileceği, zor zamanlar geçireceği, çevresinde kendisine destek olacak kimsenin bulunmadığı bu nedenle de kendisini zor toplayacağını işaret eder.  Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada sarı bir akrebin sokması uyarıcı bir rüyadır ve rüyayı gören kişinin çok dikkatli olması gerektiğini delalet eder.  Bu dikkat, yeni bir işe girerken edilmesi gereken bir dikkat ya da evlenmek üzereyseniz aldığınız karar konusunda emin olup olmadığınız konusunda edilmesi gereken bir dikkat olabilir.

Rüyayı gören kişinin kazalara ve belalara çok yakın olacağı günler geçireceğine ve bu dönemde çok dikkatli olması gerektiğine yorulur.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.