Rüyada aksaklık görmek ne anlama gelir

Rüyada aksaklık görmenin anlamı.

Bir kimsenin rüyada aksaklığı, yapmak istediği şeyden aciz kalmasına delalet eder. Bazı tabirciler, kendisinin aksadığını gören kimse, uzun ömre, ilim, fıkıh ve dince ilerlemeye nail olur, dediler. Aksaklık yolculuğa da delalet eder.

Sağ ayağının aksadığını, kırıldığını ya da koptuğunu görmek

Rüyada sağ ayağının ağrıdığını veya kırıldığını ya da yerinden koptuğunu gören kimsenin ayağında yara varsa, o kimsenin oğlu hastalanır.

Kızı olan kimse bu durumları sol ayağında görse, o kimsenin kızım isterler ve o da vermek ister. Eğer kızı yoksa bir kızı olur. Yolculukta bulunan bir kimse ayağının kırıldığını görse, yerinde dursun ve gitmekten kaçınsın. Ayağının, yerinden çıkarıldığını görse, hanımı hastalanır. Ayaklarının birisinin diğerinden uzun olduğunu gören kimse, uzak bir yola gider ve onun yolculuk müddeti uzamayarak ölür. 

Bir başka rivayete göre de: Bir kimse rüyada kendisini aksak veya kötürüm yahut ayakları ağırlaşmış ya da herhangi bir şekilde emeklediğini görse, o kimsenin gücünün zayıfladığına ve istediği şeye gücünün yetemeyeceğine delalet eder.

Rüyada aksak olduğunu gören kimse, yemin etse: “Topala göre hiç bir çetinlik yok” mealindeki ayet gereğince yemininde sadık olmasına delalet eder.

Topal kadın ya da erkek görmek

Erkek olan bir kimse rüyada topal bir kadın görse, eksik bir şeye nail olur. Kadının böyle bir rüya görmesi aksiyle tabir edilir.

Bir ayağının diğerinden uzun olduğunu görmek

Rüyada, ayaklarının birisinin diğerinden uzun olduğunu görmek, uzak bir yolculuk ile tabir olunur. 

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.