Rüyada alışveriş yapmak görmek ne anlama gelir

Rüyada alışveriş yapmak görmenin anlamı.

Rüyada alışveriş yapmak, hayırlara vesile olan bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin yaşamında ameline ulaşacağına, yolunda gitmeyen durumların tez zamanda düzeleceğine, bol kazanç elde edileceğine ama bu kazancını da heba etmeden, har vurup harman savurmadan yerinde harcaması gerektiğine ve mutlu olunacağına delalet eder.  Rüyada alışveriş yaptıktan sonra ödeme bozuk para ile yapıldıysa rüya sahibinin yakın zamanda omzundaki yükten kurtulacağına, maddi olarak bir yerden para geleceğine ve borçlarını kapatarak maddi anlamda rahatlayacağına fakat eğer dikkat etmezse tekrar yüklü bir borcun altına girebileceğine işaret etmektedir. Eğer rüyada veresiye ya da borç alınarak alışveriş yapıldıysa, rüyayı gören kişi, rüyada borçlandığı kişi yüzünden maddi sıkıntıya düşecek ve bu nedenle o kişi ile tartışma yaşayıp ilişkisini koparacak ve bir daha da görüşmeyecek şeklinde tabir edilir. Rüyada alışveriş yaparken kaybolmak, kişinin gerçek hayatında maddi anlamda harcama yaparken dikkat etmesi gerektiğini işaret eden bir rüyadır çünkü rüya sahibinin eğer harcamalarına dikkat etmezse çok sıkıntılı günler yaşayacağına, borç yüzünden bazı mülklerini kaybedebileceğine ve bundan sonraki kazançlarının rızıksız olacağına ve bu yüzden de bol kazanç elde edemeyeceğine delalet eder. Rüyada alış veriş yaparken çevreden fikir aldığını gören bir kimse, hayatta yaşadığı maddi zorlukları akraba çevresinden veya arkadaş çevresinden aldığı destek ile atlatacak, borçlarını kapatacak ve yine yakın çevresinin desteği ile yeni bir işe başlayacak ve kazancı bollaşacak, bereketlenecek demektir.

Rüyada Alışveriş Yaptığını Görmek

Rüyada kişinin kendisini alışveriş yaparken izlemesi, rüya sahibinin bol olaylı, ses getiren ve olumsuz olaylar yaşadığına bu nedenle de çok mutsuz, yorgun olduğu ve hayattan zevk almadığına fakat bu rüyadan sonraki zamanlarda tam aksine huzurlu, mutlu ve oldukça dingin bir hayatın kendisini beklediğine ve geçim sıkıntısı çekmeyeceğine işaret eder.  Rüyayı gören kişinin hayatı için dönüm noktası sayılabilecek bir mutluluk yaşayacağı ve bunun kendiliğinden olacağı bie emek sarfetmesine gerek olmadığını delalet eder.

Rüyada Kıyafet Almak

Rüyada kıyafet almak, hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin kıyafet alması, gerçek hayatta uzun, sağlıklı, mutlu, bol kazançlı ve bereketli günler yaşayacağına delalet eder. Eğer rüya sahibinin çevresinde hasta bir yakını varsa yakın zamanda şifa bulacağına, derdine de rüya sahibinin derman olacağına işaret eder. Rüyada alınan kıyafetler eski, başkasının giydiği yani ikinci el kıyafetler ise, rüya sahibinin yakın çevresinden birinin yardımıyla hayatında değişik, alışık olmadığı bir durum yaşayacağına fakat bir süre geçtikten sonra bu duruma alışacağına ve bu durumun kendisi için hayırlı olduğuna inanacağına ve ondan sonra da hayatında gerçekten mutlu olup hayırlı günler yaşayacağına işaret etmektedir. Eğer rüyada borç karşılığı yani veresiye bir şekilde kıyafet alınıyorsa, o kişinin hayatında kendisine zarar verecek bir insanın var olduğuna, ama rüya sahibinin bunun farkında olmadığına fakat yaşayacağı mutlu bir anında o çevresindeki zararlı insanın gerçek yüzünü görüp o insanı hayatından çıkaracağına delalet eder. Eğer rüyada kişi, üstünü kirlettiği ya da yırttığı için kendisine kıyafet alıyorsa, rüya sahibinin çok güzel günler yaşayacağı fakat öncesinde gerçekten zor, kendisini mutsuz eden olaylarla karşı karşıya geleceği, kararsız kalıp yanlış yola sapacağı fakat çok geçmeden doğruyu kendi sezgileriyle bulup kendisi için hayırlı olan yola sapacağı ve mutlu olacağına rivayet eder.

Rüyada Markette Alışveriş Yapmak

Rüyada markette alışveriş yapmak, rüyayı gören kişinin evinde bol rızık olacağına, kazancının bereketli olup harcamalarının az olacağına, şansının da kısmetinin de açık olacağına rivayet eder. Eğer rüya sahibi bekarsa ve markette alışveriş yaptığını gördüyse, o kişinin kısmetinin çok açık olduğu, evlenmek isteyenlerin kapısında sıra olacağı ve rüya sahibinin o kişiler arasında hayırlı olanı seçeceği ve mutluluğu da rızkı da bol bir yuva kurağını işaret eder. Rüya sahibi evli ise ve markette alışveriş yaptığını gördüyse, rüya sahibinin tez zamanda bir evlat sahibi olacağına, evladının da hem kendisi hem de akrabaları için hayırlı bir evlat olacağına, çocuğun doğması ile de evlerinin bereketlenip bollanacağına, babanın işinde önünün açılıp kazancının artacağına rivayet eder.  

Rüyada Ayakkabı Görmek

Rüyada ayakkabı görmek, rüyayı gören kişinin çok sıkıntılar çektiğine, zor günler yaşadığına, kendisine destek olacak kimseyi bulamadığına ve çok çaresiz kaldığına ama artık o günleri atlattığına ve tam tersi güzel, mutlu ve huzurlu günlerin kendisini beklediğinin habercisidir. Rüyada ayakkabı görmek bazen de yeni bir adım olarak yorumlanır. Rüya sahibinin iş hayatında yeni bir alanda yeni bir işe başlayacağına, kazancının daha da artacağına, yeni ortamlarda yeni insanlarla tanışıp şuan olandan çok farklı ama hayırlı olaylar yaşayacağına ve mutlu olacağına işaret eder. Eğer rüya sahibi bekar ise, tez zamanda ve hiç beklemediği bir anda, hiç tahmin etmediği bir kişiyle ani olarak evleneceğine ve bundan dolayı pişmanlık duyacağına fakat zaman geçtikte aslında kendi hayrına olanı yaptığına inanıp huzur bulacağına delalet eder. Bazı rüya alimleri ise rüyada ayakkabı görmeyi çok hayırlı olarak yorumlamamaktadırlar. Rüyada ayakkabı görmek, hayırlı olan bir durumun tersine döneceği, iyi ve yolunda giden işlerin aniden aksayacağı, birilerinin bir şekilde iyi giden durumlara ayak bağı olacağı ve rüya sahibini mutsuz edecek kötü olaylar yaşatacağını rivayet eder.

Rüyada Çanta Görmek

Rüyasında çanta görmek, rüya sahibinin eğer yeterince ister ve yeterince emek sarf ederse çok istediği bir dileğinin kabul olacağını işaret eder.  Kişinin rüyasını kurduğu bir olay ya da durumu yaşayacağı ama bunun daha erken olması için dua etmesi gerektiği, insanlara olan kötü tavırlarını düzeltmesi gerektiği ve kendisinden yardım isteyen insanlardan bu yardımını esirgememesi gerektiğini delalet etmektedir. Bazı rüya alimlerine göre rüyada çanta görmek, yeniliğin habercisidir. Rüyayı gören kişinin ya iş hayatında yeni bir iş koluna açılacağı ya da işini tamamiyle değiştirip farklı bir alanda çalışacağı ve bunun için de yeni tanıştığı bir insanla masa başında görüşerek el sıkışacağını işaret etmektedir.  Rüyada çantayı başkasına taşıtmak, rüya sahibinin çevresinde çok sinsi ve kazancında gözü olan ona yakın bir insanın olduğunun, rızkını ve kazancını bu insana kaptıracağının fakat bunun ilk başlarda farkında olmayacağının ama anladığında ise iş işten geçtiğini ve kaybettiği maddi zararı tekrar kazanamayacağının habercisidir. Rüyada valiz görmek ise rüyayı gören kişinin ani bir karar ile bir yolculuğa çıkacağını delalet eder. Rüyada valizi başkasının taşıdığını görmek ise, rüya sahibinin çevresinden birisi vasıtasıyla yolculuğa çıkacağına ve bu yolculuk esnasında yeni biriyle tanışacağına sonrasında kendisini mutlu edecek olaylar yaşayacağına ve bu kişiyle hayatına yön verecek hayırlı kararlar alacağına rivayet etmektedir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.