Rüyada alışveriş yaptığını görmek görmek ne anlama gelir

Rüyada alışveriş yaptığını görmek görmenin anlamı.

Rüyada alışveriş yaptığını görmek, genel itibari ile hayırlara vesile olur. Rüyayı gören kişinin şansı aracılığıyla maddi bir gelir elde edeceğine ya da işi dolayısıyla çok kazançlı bir işe girip maddi anlamda kendisine getirisi oldukça fazla bir işi başaracağına rivayet edilir. Rüyada alışveriş yapmak aynı zamanda kazanılan maddi güçle beraber yeni bir ev, yeni bir araba, yeni bir arsa yani maddi anlamda kişiyi tatmin edecek bir mal varlığı alacağını ve yakın çevresinde bulunan ve yardıma muhtaç olan bir yakınına da destek sunacağını, bu nedenle de hayırlı dualar alacağını işaret eder. Rüyada mutfak alışverişi yapmak, yani rüya sahibinin evinin mutfağına yiyecek bir şeyler alması, kişinin rızkının bollaşacağını, evine bereketin dolacağını, o evden aşın hiç eksilmeyeceğini, yakın çevresindeki insanların da o kişinin ocağıyla, aşıyla doyacağını delalet eder. Rüyada ruj gibi herhangi bir makyaj malzemesini satın aldığını görmek, rüyayı gören kişinin çevresinde asıl yüzünü göstermeyen, içten pazarlıklı ve fesat bir arkadaşı olduğunu işaret eder. Bu kişinin rüya sahibinin yoluna taş koyarak kısmetini, şansını ve kazancını azalttığını fakat rüya sahibinin tez zamanda bu kişinin gerçek yüzünü görecek bir olay yaşayacağını ve bu olaydan sonra da işlerinin yoluna girip kendini hayırlı işler içinde bulacağını ve maddi anlamda hem bol hem bereketli kazançlar elde edeceğini rivayet eder. Rüyada temizlik malzemesi satın almak, rüya sahibinin hayatında herkesten sakladığı ve insanların duymasından çekinip çok korktuğu bir sırrı olduğunu fakat bu sırrın yakın zamanda açığa çıkacağının göstergesidir. Bu sırrın açığa çıkmasıyla ise kişi rahatlayacak, korktuğu kadar tepki almayacak ve tam tersine kendisine iyi gelecek hayırlı olaylara adım atacaktır. Rüyada arsa, ev gibi bir menkul satın almak ise rüya sahibinin iş yaşamında değişiklik yaşayacağını, eğer iş sahibiyse yeni bir iş koluna atılacağını, sadece bir çalışansa o işi bırakıp yeni bir işe başlayacağının habercisidir. Bu yeni iş kolu ya da yeni iş ise kişiye bol ve bereketli kazançlar getirecektir. Kişi rüyasında ilaç satın alıyorsa ve rüya sahibi eğer hasta ise iyileşeceğinin habercisidir, eğer kendisi hasta değil de çevresindeki bir kimse hasta ise o kişinin iyileşmesi için vesile olacağını işaret eder.

Rüyada Bebek Eşyası Alışverişi Yapmak

Rüyada bebek eşyası alışverişi yapmak, hayata girecek yeni bir şeylerin ya da hayata girecek yeni insanların habercisidir. Eğer rüya sahibi evli ise aileye katılacak yeni bir bebeği işaret eder ve bu bebeğin bolluğu ve bereketi ile geleceğini,  hem annenin hem de babanın bol kazançlı işlere girişmesine vesile olacağını işaret eder. Eğer rüya sahibi bekar ise yakın zamanda yakın çevresi tarafından yeni bir insanla tanıştırılacağını, bu insana kanının ısınacağını ve bu insanla çok zaman geçmeden nikah masasına oturarak yeni bir hayata başlayacağını rivayet eder. Bazı rüya alimlerine göre rüyada bebek eşyası alışverişi yapmak, rüya sahibinin yakın çevresinde yardıma muhtaç birinin derdinin giderilmesi için ona vesile olacağını bu nedenle de kazancının artıp yeni bir mal edineceğini delalet eder.

Rüyada Alışveriş Yapan Birini Görmek

Rüyada alışveriş yapan birini görmek, rüya sahibinin hayatından memnun olmadığı için çevresindeki diğer insanların hayatlarına özendiğini delalet etmektedir. Kişinin gerçek hayatta yeteri kadar maddi kazanç elde edemediği için durumu iyi olan arkadaşlarını, gerçek dostluklar kuramadığı için

Çevresinde ki çıkarsız dostlukları ve daha iyi şartlarda çalışan arkadaşlarının işlerini kıskandığını işaret eder ve bilinçaltında bu tür kıskançlıkların olduğunu gösterir yani başkalarına özenen bir kişiliğin göstergesidir. Rüya sahibinin başka birinin kendisi için alışveriş yaptığını görmesi, rüyayı gören kişinin memnun olmadığı yaşam şartlarının yeni tanıştığı başka biri aracılığı ile değişeceğini, özendiği ve istediği yaşam tarzına bu insan sayesinde en yakın zamanda kavuşacağını ve maddi anlamda bu sayede bol kazanç elde edeceğini rivayet eder. Rüyasında alışveriş yapan birileri ile dolaştığını görmek ise rüyayı gören kişinin yaşam şartlarının çevresinde arkadaşlık kurduğu ve bu rahatsızlığını dile getirip anlattığı bir insanın vesile olmasıyla değişeceğini işaret eder.  Rüyada başkasının ağlayarak alış veriş yaptığını görmek, rüya sahibinin kendisine fırsatlar sunan, özendiği hayatı sağlayan kişiye işi bitikten sonra nankörlük edeceğini, o kişiyi sırtından vurarak çok üzeceğini yani hayırsızlık edeceğini bu nedenle de ah alacağını ve kısa bir zaman sonra kendisinin de nankörlüğe uğrayıp hem maddi hem de manevi kayıplar vereceğini işaret etmektedir.

Rüyada Ayakkabı Alışverişi Yapmak

Rüyasında ayakkabı alışverişi yapmak, rüyayı gören kişi için pek de hayırlı bir rüya sayılmaz. Rüya sahibinin dara düşeceğini, maddi anlamda kayba uğrayacağını, canını sıkacak ve üzüntü duyacağı bir olay yaşayacağını işaret eder. Rüyasında beyaz ya da açık renk bir ayakkabı alan kişinin, gerçek hayatında üzücü ve sıkıntılı günler yaşayacağını fakat çevresindeki bir yakını sayesinde bu sıkıntıyı atlatacağını delalet eder. Rüyada siyah ya da koyu renk bir ayakkabı aldığını görmek ise kişinin dermanı olmayan bir durum yaşayacağını, canını çok sıkacağını, bu durumdan kurtulmak için çok emek harcayacağını fakat ne yaparsa yapsın durumu tersine çeviremeyeceğinin habercisidir. Rüyada ayakkabıyı denemek fakat alamamak, rüyayı gören kişinin kendisi için hayırlı olduğunu düşündüğü bir dileği olduğunu fakat bunun gerçekleşmeyeceğini, rüya sahibinin de bu duruma çok üzüldüğünü ama olmamasının kişi için en hayırlısı olduğunu delalet eder. Bazı rüya alimleri ise rüyada ayakkabı deneyip alamayan kişinin çok büyük bir yanlış yapmaktan son anda döneceğini bu nedenle de ileriki zamanlarda şükredeceğini işaret eder. Rüyada kendi ayakkabısını başkasına sattığını gören kimse, bilerek ve isteyerek bir günaha girecek, bir başkasına zarar vererek maddi kayba uğratacak bu nedenle de kendisi ilerleyen zamanlarda dara düşecek ve o sıkıntıdan kolay kolay kurtulamayacaktır.

Rüyada Giysi Alışverişi Yapmak

Rüyada giysi alışverişi yapmak, alınan giysinin türüne göre çeşitli şekillerde yorumlanmaktadır. Rüyasında pantolon, tayt ve şort gibi alt beden için bir giysi satın almak, rüyayı gören kişinin alacağı hayırlı bir haber ile yolculuğa çıkacağını, bu yolculuğun da kendisine hayırlı kısmetler ya da hayırlı kazançlar getireceğini delalet eder. Rüyada kazak, gömlek gibi üst beden için giysi aldığını görmek, rüyayı gören kişinin geçici olacak ama canını çok sıkacak üzüntülü bir olay yaşayacağını fakat bu sıkıntının kısa zamanda geçeceğini işaret eder. Rüyada şapka, atkı, şal gibi aksesuarlar almak ise kişinin hayatında kademe atlamaya, bekar ise yeni biriyle tanışıp sevgili olmaya, evli ise eşi ile geçireceği güzel ve mutlu günlere delalet etmektedir. Bazı rüya bilginleri rüyada giysi almayı, çekilen hayırsız, sıkıntılı günlerden sonra iyi ve bol kazançlı, kişiyi tatmin eden, bereketli ve mutlu günler yaşayacağı şeklinde yorumlamaktadırlar.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.