Rüyada alkışlanmak görmek ne anlama gelir

Rüyada alkışlanmak görmenin anlamı.

Rüyada alkışlanmak, rüyayı gören kişinin çevresi tarafından takdir edileceğini, çevresi tarafından yükseltileceğini delalet eder. Kişinin iş hayatında alışılmışın dışında bir adım atacağını, kendisi için bu adımın mucize niteliğinde olduğunu fakat bu adımla da yolunun bahtının açılıp çevresine de çok büyük destek olacağını rivayet eder. Rüyada alkışlanmak itibar ve onur görmektir. Bazı rüya bilginlerine göre rüyada alkışlanmak rüya sahibinin kendi emeği, azmi ve çalışkanlığı ile bazı şeyleri tırnaklarıyla kazıyarak ve kendine güveni sayesinde ün yapacağına ve çevresi tarafından dedikodusunun çok yapılacağına işaret eder. Bu konuşmaların iyi olduğu kadar kötü olduğunund da göstergesidir. Rüyada sevgili ya da eş tarafından alkışlanmak, eş ya da sevgili ile aradaki duygusal bağın kuvvetleneceğini, her iki kişinin de birbirine sonsuz güven duyacağını buna bağlı olarak da sağlam ve yıllar yıllar süren bir birliktelik yaşayacağını delalet eder. Rüyada bir cami hocası ya da sakalı bir adam tarafından alkışlandığını görmek, rüya sahibinin yaptığı fakat farkında olmadığı bir iyilik veya işlediği bir sevap sonrasında bol kazanç elde edeceğini bu kazancını da yine sevap işleyerek elden çıkaracağını bu nedenle de kişinin manevi refaha erip kalbinin huzur bulacağını rivayet eder. Rüyada bir öğretmen ya da eğitimci tarafından alkışlanmak, rüyayı gören kişinin eğitim hayatında çok başarılı olacağına, eğitim alanında hem kendisi için hem de eğitim camiası için büyük ve yeni bir adım atacağına bu nedenle de ön planda yer alıp, bazı projelerde başı çeken, projeyi yaratan kişi olacağına işaret eder. Eğer kişi iş hayatında ise kademe atlayacağına, çevresinin genişleyeceğine, maddi olanaklarının artacağına ve çevresindeki gücü ele geçireceğine bu nedenle de iş ortamında çok konuşulacağına rivayet eder.

Rüyada Sahnede Alkışlanmak

Rüyada sahnede alkışlanmak, rüyayı gören kişinin çok yakın zamanda ve hiç beklenmedik bir anda çevrede tanınan ve çekinilen bir insanın desteğini alarak herkesin imreneceği bir hayata başlayacağına delalet eder.  Rüyada sahnede alkışlanmak, rüya sahibinin aynı zamanda çevresi tarafından yaptığı her şeye garanti imzası atabilecekleri kadar çok sevildiğini,  yaptığı her şeye yanlış bile olsa destek verdiklerini, hep el üstünde tuttuklarını işaret eder. Rüyada şarkı söyledikten sonra sahnede alkışlanmak, kişinin çok istediği bir durumu gerçekleştirmek için çok çaba sarf etmesi gerektiğini, yeterince emek harcamadığını ve kolay yoldan isteklerine kavuşmak istediğini bu nedenle de çevresi tarafından çok desteklenmediğini gösterir. Rüyada bir düğünde sahnede altın taktıktan sonra alkışlanmak, rüyayı gören kişinin başından kötü ve hayırsız bir olay geçeceğini, bu olayın rüya sahibine hem maddi hem de manevi kayıplar yaşatacağını, kişinin kendisini nazardan dolayı hep ağır hissedeceğini fakat kendisine ardım eden biri sayesinde bu kötü günlerini atlatacağını delalet eder. Kişinin bu desteği ise yakınında bulunan iyi kalpli ve sürekli dua eden biri vesilesi ile alacağını rivayet eder ve rüya sahibinin de dua etmesi gerektiğini, yoldan çıkmak üzere olduğunu bu nedenle de başına bu kötü olayın geldiğini işaret eden haberci bir rüyadır.

Rüyada Topluluk Tarafından Alkışlanmak

Rüyada topluluk tarafından alkışlanmak, rüya sahibinin şana, şöhrete kavuşacağını, hayırlı fırsatlar yakalayacağını, makamının yükseleceğini rivayet eder.  Rüyada evlendiğini gören ve düğünde alkışlandığını gören kişiye hayatında çok büyük bir kapının açılacağını, eline çok büyük bir fırsatın geçeceğini, bu fırsat sayesinde yaşadığı çevrenin çok genişleyeceğini ve yeni insanlarla tanışacağını fakat bu insanların kendisine hayrı olmayacağını delalet eder. Kişinin bu çevre yüzünden yoldan çıkacağını, günah işleyeceğini bu günahlarının da yakın zamanda akrabaları tarafından duyulacağını ve rüya sahibinin akrabaları tarafından dışlanacağını ve bu yüzden de çok üzüleceğini işaret eder.

Rüyada Alkış Sesi Duymak

Rüyada alkış sesi duymak, rüyayı gören kişinin hayallerinin, arzularının gerçekleşmesine az bir zaman kaldığını delalet eder. Rüya sahibinin bu zamana kadar çok emek verdiğine fakat bir türlü emeğinin karşılığını alamadığına, çok gözyaşı döküp üzüldüğüne ama artık tam tersine yüzünün güleceğine ve rahata kavuşacağına işaret eder. Kişinin umutlarını yok etmemesini, hayal kurmaya ve emek etmeye devam etmesi gerektiğini, duaya ihtiyacı olduğunu da işaret eden bir haberci rüyadır. Rüyada kendi isminin söylenerek alkışlandığını duymak, rüya sahibinin yapmacık ve samimiyetsiz tavırlar içinde olduğunu, bu yapmacıklığının da çevresi tarafından fark edildiğini, çevresinin kişinin aşırıya kaçan tavırlarından ve şımarıklıklarından rahatsız olduğunu işaret eder.  Rüyada yürürken aniden kalabalığın içinde kalıp kendisinin alkışlandığını gören kişinin, hiç hoşuna gitmeyen bir kalabalığa gireceğini, bu durumdan çok memnun kalmayacağını fakat hatır için orada bulunacağını rivayet eder. Fakat çok geçmeden bu toplulukta tanıştığı yeni bir insanla yolculuğa çıkacağını ve o yolculuktan sonra da o kişi ile çok mutlu bir aşk yaşayacağını ve hatta ilerleyen zamanlarda evleneceğini delalet eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.