Rüyada allah-ü teala hazretleri görmek ne anlama gelir

Rüyada allah-ü teala hazretleri görmenin anlamı.

Seyyid Süleyman: Hadis-i Şerifte bildirildiği üzere Cenab-ı Hakk'ı cisimsiz olarak görmek; maksada nail olmaya, kıyamet gününde Allah (C.C.)'ı görmek lütfuna erişmeye delalet eder.

Huzur-u ilahide ayakta durduğunu ve Cenab-ı Perverdigar'ın kendisine baktığını gören, işlerinde selamet bulur. Rahmet-i ilahide olur. Allah-ü Teâlâ Hazretlerinin bir perdenin arkasından kendisine konuştuğunu gören, izzete kavuşur. Mal ve nimeti artar. Dini kuvvetlenir. Emniyet içinde olur. Perde olmaksızın konuşulduğunu gören, dini bir meseleden dolayı azarlanır.

Allah (C.C.) Hazretleri'nin kendisini yakınına aldığını, izzet ve ikramda bulunduğunu gören, ahirette Rahmet-i Ilahiyeye mazhar olur. Fakat dünyada imtihan edilir. Bir musibete uğrar. Cenab-ı Hakk'ın kendisine vaaz ettiğini gören, O'nun rızasını kazanacağı bir iş yapar. Hazret-i Halik'in kendisine hayırlı bir müjde buyurduğunu gören, hayırsever olur. Dünya ve ahirette muteber kılınır.

Huzur-u İlahide ayakta durup, başını önüne eğen, bir zalimden zarar görür. Rüyasında Allah-ü Teâlâ Hazretlerinin kendisine bir şey verdiğini gören, bir belaya uğrar. Fakat ahirette aziz olur. Cenab-ı Hakk'ın bir yere indiğini görmek; rızk ve nimet bolluğuna, orada yaşayanların düşmana galip geleceklerine işarettir. Allah (C.C.)'ın kendisine "Bana gel." buyurduğunu görenin, eceli yakındır.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.