Rüyada araba çarpması görmek ne anlama gelir

Rüyada araba çarpması görmenin anlamı.

Rüyada araba çarpması rüya sahibinin yaşadığı çevre ile arasında bir kopukluk olduğuna işarettir. Kişi ailesini, arkadaşlarını, işini, bulunduğu okulu yadırgıyor olabilir. Bu rüya kişinin mevcut durumlardan sıkıldığının işareti olmaktadır. Eğer karakteri buna müsait ise kısa sürede ev, iş veya eş değişikliği yapabilir. Eğer bekar ise ilişkisi ile ilgili sorunlar yaşayacağı bir döneme girecektir. Duyduğu sevgiyi, aşkı sorgulamaya başlayacaktır. Bu gibi sorgulamalar aşk hayatında gel-gitler yaratacak ve ilişkiyi yıpratacaktır. Kişi iş ortamındaki arkadaşlarından dolayı veya bulunduğu konumun kendisine yetersiz gelmesinden dolayı işini değiştirebilir. Bu değişim yukarı yönde bir değişim olabileceği, yani daha iyi iş koşullarına sahip olabileceği gibi, aynı yönde sadece mekansal bir değişimde olabilir. Ancak rüya tabirleri rüyada araba görmeyi zenginleşmek, mal, mülk olarak yorumladığı için bu rüya kişinin daha iyi hayat koşullarına sahip olarak, zenginleşeceğine, bu nedenle de işini ve doğal olarak da evini değiştireceğine işarettir.

Rüyada araba çarpması kimi rüya tabircilerine göre herhangi bir kısmetin rüya sahibini hiç beklemediği bir anda bulması anlamına gelmektedir. Bu beklenmedik kısmet hayırlı bir eş, yeni bir bebek , güzel bir iş olabilir. Rüyanın süreci rüya tabirini doğrudan etkilemektedir. Bu nedenle ayrıntılar önem arz etmektedir. Örneğin, araba çarpması sonucu bir yaralanma veya ölüm yaşanıyorsa kişinin çevresi tarafından kınanacağına, sevilmeyeceğine, ayıplanacağına inanılır. Rüya sahibi ikili ilişkilerinde büyük sorunlar yaşar. Ailesiyle arası açılır. Maddi olarak sıkıntılı bir döneme geçiş yapabilir. Rüyada kişinin kendisi veya yanında bulunan bir başkası yaralanıp, ölebilir. Bu durumda rüya sahibinin yanındaki kişi zarar görürse, bu kimse ile gerçek hayatta birlikte bir iş yapılacaktır. Bu iş sadece maddi anlamda bir ortaklık yaşamak değil, herhangi bir konuda kafa kafaya vermek anlamına gelir. Eğer çarpma sonucu yaralanan veya ölen yok ise rüya hayırlı sonuçlar doğurur. Yanlış girilen bir yoldan, kötü işlerden kaçınma, dönme, kurtulma anlamına gelmektedir. Bu rüya genel olarak rüya sahibinin hayatında önemli değişiklikler olacağına, yer değiştireceğine, davranışlarına dikkat etmesi gereken bir dönemde olduğuna işarettir.

Rüyada araba çarptığını görmek

Rüyada araba çarptığını görmek rüya sahibinin hayalini kurduğu bir işin gerçekleşmeyeceği anlamına gelmektedir. Burada bahsedilen ''iş'' iş hayatındaki beklentiler olduğu gibi, eğitim alanında, evlilik alanında da geçerli olmaktadır. Rüyada bir yere çarpmak kişinin çok çabaladığına, emek sarf ettiğine ancak ilerlediği bu yolda önemli bir hata yaptığına işarettir. Kişinin el attığı işlere haram karışmış olabilir. Dolaylı olarak da olsa yapılanlardan dolayı zarar gören insanlar olabilir. Bu rüya aynı zamanda rüya sahibinin giriştiği bir işte onay almayacağına, reddedileceğine, kabul edilmeyeceğine işarettir. Bu durum genel olarak evlilik olarak tanımlanır. Rüya sahibi bekar ise evlenmeyi düşündüğü kişiyi yakın zamanda ailesi ile tanıştırmış veya tanıştıracaktır. Rüyanın tabirine göre aileden alacağı cevap ve tepkiler rüya sahibinin duymak ve görmek istediği tepkiler değildir. Bu nedenle aile içinde olumsuz durumlar yaşanabilir. Tartışmalar ve kavgalar görülebilir. Rüya sahibi bu tartışmaların baş rolünü oluşturur. Bazı tabircilere göre bu rüyaya göre rüya sahibi yakın zamanda bir miktar para kazanabilir. Bu kazanç kişiyi bir süre rahatlatmaya yetecektir. Borçları varsa kapanmasını sağlayacaktır.

Rüyada araba çarpmasından kurtulmak

Rüyada araba çarpmasından kurtulmak rüya sahibinin gerçek hayatta eline geçen parayı yanlış şekilde değerlendirme tehlikesine işarettir.  Daha çok rüya sahibinin bir karar verme aşamasında olmasına yorumlanır.  İş hayatı açısından değerlendirirsek kişi bu dönemde yeni bir iş kurma veya ortaklık kurma planları yapıyor olabilir. Maddi anlamda değerlendirirsek yeni bir arazi, ev yada araba satın alma aşamasında olabilir. Duygusal açıdan değerlendirecek olursak kişi evlilik düşünüyor ve bu yolda adım atıyordur. Yeni bir ilişki veya mevcut ilişkide bir adım ötesi düşünülebilir. Kafasını kurcalayan soru nişan veya nikah tarihi olabilir. Ailesi ile arasında yaşanacak herhangi bir sorun rüya sahibinin moralini bozabilir. Kişi eline geçen parayı doğru bir şekilde değerlendirmek için pek çok kişiye danışacaktır. Sonuç olarak kişi çıkarlarını en iyi koruyacak olan tercihi yapacaktır.

Rüyada kendine araba çarpması

Rüyada kendine araba çarpması rüya sahibinin aklında çok fazla soru, sorun, dert ve düşünce olduğuna işarettir. İş hayatında yaşanan gerginlikler kişinin tüm sosyal hayatına da yansıyacaktır. Herhangi bir nedenden dolayı canı sıkılan ve morali bozuk olan rüya sahibi bu durumu her alana yansıtacak ve uzun süre bunun etkisinden kurtulamayacaktır. Bu gerginliğin en önemli sebebi kıskançlıktır. İş hayatında veya okul hayatında hatta evlilikte kişi kendi sahip olduğu veya kendi sahip olmasını istediği şeyi başkasının ele geçirme tehlikesini sezmiştir. Bu tam terfi edecekken önüne çıkan iddialı bir rakibe benzetilebilir. Grubun en parlak kişisiyken daha zeki ve başarılı biri gruba katılabilir. Kıskançlıktan kasıt başarıya, mutluluğa ulaşmadaki engel olmaktadır.

Rüyada çocuğuna araba çarpması

Rüyada çocuğuna araba çarpması sanılanın aksine kötü anlamlara gelmemektedir. Aile arasında anlaşmazlıklar ayrılıklar yoluna girebilir. Aile arasında yaşanan ve geçmişe dayanan önemli problemlerin bu dönemde bir nebze de olsa yumuşayacağına işarettir. Ailede, evde önemli değişiklikler olabilir. Rüya sahibi farklı bir eve taşınabilir. Eğer büyük bir aile ise bu aile daha da büyüyecektir. Yaşanan değişiklik düğün olabilir. Eve yeni bir aile ferdi katılabilir. Ailede bekar varsa yakın zamanda yeni bir kısmet ile tanışacak veya mevcut ilişkisini bir adım daha öteye taşıyacaktır. Aile olarak farklı bir bölgeye göç etme söz konusu olabilir. Aile babasının işi nedeniyle farklı bir yere edilen göçe çocuklar destek vermeyecektir.

Rüyada arabanın kaza yapması

Rüyada arabanın kaza yapması rüya sahibinin hayatında önemli değişikliklerin yaşanacağına işarettir. Rüya sahibine uzaklardan iyi bir haber gelebilir. Bu haber para ile bağlantılı bir haber olacaktır. Rüya sahibinin eline yüklü bir miktarda para geçebilir. Ancak bu para kaynağı olmayan daha açık bir ifade ile sürekli olmayan bir kazanç olacaktır. Rüyayı gören kişi yaşadığı yeri, işi, okulu değiştirecektir. Mevcut durumdan sıkılması, uğursuz bulması, sevilmemesi bu değişimlerdeki en önemli nedenleri oluşturur. Kişi sahibi kaza yapan aracın içinde bulunuyorsa yaşadığı sıkıntıların en önemli nedeni kendisinden kaynaklanmaktadır. Eğer kazayı dışarıdan bir göz oluyorsa rüya sahibinin tartışmalarda haklı taraf olduğuna yorum yapılabilir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.