Rüyada araba kazası yapmak görmek ne anlama gelir

Rüyada araba kazası yapmak görmenin anlamı.

Rüyada araba kazası yapmak rüya sahibinin başına bir felaket geleceğine işarettir. Kişi son zamanlarda fazlasıyla çekindiği, kaçındığı, korktuğu bir şey ile karşı karşıya kalacaktır. Bu felaket kişinin hiç beklemediği bir anda kendisini bulacak ve önlem alınması imkansızlaşacaktır. Felaket denince kastedilen durum bir doğal afet, ölüm gibi şey değildir. Olay olarak değil olgu olarak ele alınmalıdır. Başa gelecek olan felaketle birlikte rüya sahibinin hayatında çok önemli değişimler yaşanacaktır. Kişi beklemediği bir dostundan zarar görebilir. Arkasından iş çevrildiğini öğrenebilir. Rüya sahibi güvenmemesi gereken bir kimseye güvenerek büyük bir hata yapacaktır. Bu hatanın bedeli rüya sahibinin hem iş hayatına hem de aile hayatına yansıyacaktır. Yanlış kişiye güvenme, yanlış dost, yanlış ortaklık gibi etkenler kişinin yüklü miktarda para kaybetmesine, işinden olmasına, çevresinde itibarının sarsılmasına, ailesi ile arasının bozulmasına neden olacaktır. Kişinin haram yola saptığı, helal yoldan ayrıldığı düşünülür. Başına gelenlerdeki en önemli pay kişinin ihmalkarlığı, sorumsuzluğudur. Bu dönemde rüya sahibin insanlarla olan ilişkileri oldukça zayıflar. Hem toplum içinde hem de ikili ilişkilerde hatalar yapabilir. Çoğunlukla yalnız kalacaktır. Başta bu durumdan memnun kalacaksa da zaman geçtikçe yalnızlık rüya sahibi için büyük bir sorun olmaya başlayacaktır.

Rüyayı gören kişi eğer evli ise eşiyle bir anda problem yaşayabilir. Bu sorun aniden ortaya çıkacaktır. Örneğin sabah aralarında herhangi bir sorun yokken akşam çok büyük bir kavga edilebilir. Bu kavganın sorumlusu karşı taraf değil rüya sahibinin ta kendisi olacaktır. Eğer rüya sahibi bekar ve yalnız ise bu dönemde yalnız kalmaya devam edecektir. Karşısına henüz doğru kişi çıkmayacaktır. Eğer hayatında bir kimse var ise bu dönemde ufak tartışmalar, küslükler yaşanabilir. Eğer ilişkiniz sağlam temellere dayanıyorsa bu dönemde fedakar olarak ilişkinizi hasar almadan kurtarabilirsiniz. Bu rüya özellikle maddi anlamda manalar içerir. Rüyayı gören kişinin iş hayatında önemli bir değişiklik olacaktır. Bu değişim bir düşüş içerebilir. Kişi işsiz kalabilir. Eğer kendi işi ise iflas edebilir. Çalıştığı yerden daha kötü şartlara sahip bir işe girebilir. Maddi anlamda sıkıcı olan bu dönem çok uzun sürmeyecektir. Araba kazasında rüya sahibi yaralanırsa bu sıkıntılı ve huzursuz dönemler bir süre daha devam edebilir. Kişinin yanındaki bir kimse yaralanırsa veya ölürse, kişi bu şahısla ortak bir şeyler yapacak, paylaşacak, karar verecektir. Eğer ölen, yaralanan kimse yoksa bu sürecin kısa süreceğine işaret olur.

Rüyada araba kazasında kan görülürse riya sahibi psikolojik açıdan bu dönemlerde çok fazla etkilenecektir. Bir buhran dönemi olarak tabir edilebilecek bu dönemde rüya sahibi içine kapanık, pişman, mutsuz, huzursuz olacaktır. Karamsarlığa kapılan rüya sahibi bu kötü durumdan kurtulmaya çalışmayacak ve kara günlerin kendi kendine geçmesini bekleyecektir. Ancak bu şekilde durum çok daha kötü sonuçlar doğurabilir. Çünkü sonuç kişinin iradesi ile birlikte değişkenlik gösterebilir. Eğer rüyada araba kazası sonucu kan görülmezse çok hayırlı bir sonuç olacaktır. Rüya sahibi sıkıntılarını aşmak için çözümler üretecektir. Açığını kapatmaya çalışacaktır. Olumlu sonuçlar alacaktır.

Rüyada araba kazası yaptığını görmek

Rüyada araba kazası yaptığını görmek rüya sahibinin bir kimsenin zarar görmesine, üzülmesine, canının acımasına sebep olacağına işarettir. Kişi doğru yoldan ayrılıp hileli yollara sapabilir. Yanlış kişilerin yanında olabilir. Yanlış işler yapmaya başlaması rüya sahibinin toplum içindeki, çevresindeki saygınlığını düşürecektir. Kişi kendi hakkında yapılan dedikodulara tanık olabilir. Yapılan yanlış işler kişinin yakınları ile birlikte pek çok kişinin zararına olabilir. Ailesi ile yaşadığı tartışmalar artacaktır. İkili ilişkilerinin zayıfladığı bir dönemdir. Kişi bu süreçte kendi işleriyle daha çok ilgilenecek yanındakilere zaman ayırmayacaktır. Yaşadığı şeyler huzurunu kaçırabilir. Bu nedenle de genel olarak agresif bir tavır takınacaktır. Yakın arkadaşları, sevgilisi bu süreçte ondan uzaklaşabilir, onu yalnız bırakabilir. Zararı dokunduğu kişiler ile karşı karşıya gelebilir. bu karşılaşma rüya sahibinin hiç hesap etmediği şekilde olacaktır. Büyük bir yıkım yaşayabilir. İş veya şak anlamında terk edilebilir. Tek başına kalabilir. Maddi anlamda zorlanacağı, sıfırı tüketeceği bir döneme yakalanacaktır. Tedbirini almalı ve iş konusunda oldukça dikkatli davranmalıdır. Yakınlarını kendinden uzaklaştırmamaya dikkat etmelidir.

Rüyada araba kazası yapan birini görmek

Rüyada araba kazası yapan birini görmek rüya sahibinin müdahale etmediği, göz yumduğu kötü durumlar olduğuna işarettir. Kişi kendi çıkarları için bir şeylere göz yummuş, görmezden gelmiştir.  Maddi anlamda yarar sağlamaya çalışacağı, hileli yollara başvuracağı bir dönemdir. Kendi çıkarları uğruna çevresindeki insanları kullanabilir. Bu rüya kişinin her şeyin sonunda pişmanlıklar yaşayacağına işarettir. Çıkarları uğruna hareket eden rüya sahibi önemli bir hata yapacak ve bedelini ödemek zorunda kalacaktır. Bu durumu büyük bir pişmanlık takip edecektir. Kişi kendini sorumlu hissederek psikolojik olarak zayıf olacağı bir döneme girebilir. İçine kapanık, huzursuz bir hal alır. Ancak maddi olarak herhangi bir kayıp yaşamaz. Kişi kazanç elde etmeye devam eder. Bu kazancın haram veya helal olması tartışma konusu olacaktır. Bu rüya genel olarak rüya sahibinin kendini düşüneceğine, başkalarını önemsemeyeceğine, para kazanacağına ve huzurunun kaçacağına işarettir.

Rüyada araba kazasında yaralanmak

Rüyada araba kazası her zaman kötü manalara gelmemektedir. Rüyaya kaza sonrası yaralanan, ölen kimse olmuyorsa ve kan görülmüyorsa rüya hayırlı manalara gelmektedir. Kişinin iyi haberler alacağı, kazanç elde edeceği, üne kavuşacağına inanılır. Çevresi tarafından saygı gören, sevilen bir kimse olur. Ancak rüya sahibi kazada yaralanıyorsa rüya kötü manalara gelmektedir. Maddi kayıplar yaşanacağı gibi daha çok manevi bir üzüntü söz konusu olacaktır. Rüya sahibi beklemediği bir haber alabilir. Bu haber kişinin  çok fazla üzülmesine, maneviyatının zarar görmesine, duygularının yıpranmasına neden olacaktır. Bu rüya kişinin huzurunun kaçacağına kötü haberler alacağına yorulur. İlişkilerinde sorunlar yaşanabilir. Genel anlamda yalnızlaşacağı bir dönemdir. Verilen ve tutulmayan sözler bu dönemde gün yüzüne çıkacaktır.

Rüyada arabayla kaza yapmak

Rüyada arabayla kaza yapmak rüya sahibinin çok büyük bir risk almasına, önemli bir seçimin altına elini koymasına işaret eder. Sonucu kestirilemeyen bir durum için rüya sahibi tüm mal varlığını riske atabilir. Ev, iş, araba gibi mal ve mülkler varsa bu dönemde tehlikeye girecektir. Yaşanan olayların etkisiyle rüya sahibinin adeta gözü dönecek ve kaybedeceği hiç bir şeyi gözü görmeyecektir. Yalnız ve tek başına kalmaktan da çekinmeyen rüya sahibi kararından dönemeyecek ve sonuna kadar gidecektir. Kişinin aldığı riskler kötü sonuçlanmayabilir. Rüya sahibinin iş hayatında büyük atılımlar yapacağı, belirli yerlere geleceği, eskiye göre çok daha fazla para kazanacağı bilinir. Ancak ufak hatalar ve tekrar düşünülmeden alınan risklerle rüya sahibi eline geçenleri bir çırpıda kaybedebilir. 

Rüyada araba kazası atlatmak

Rüyada araba kazası atlatmak rüya sahibinin geçmişte çok iyi işler yaptığına, insanlara, yardıma ihtiyacı olanlara, muhtaçlara yardımda bulunduğuna işaret olur. Rüya sahibi bu kimselerden dualar ve iyi dilekler almıştır. Başına gelen kötü şeylerden bu dualar, dilekler sayesinde kurtulmaktadır. Yaşadığı veya yaşayacağı felaketlerden yara almayacaktır. Kişi çevresinde bilinen ve tanınan bir kimsedir. İş hayatında son birkaç yılda önemli noktalara gelmiş ve insanların kendisine imrenmesini sağlamıştır. İş ortamında rüya sahibini kıskanan ve ayağını kaydırmaya çalışan birileri olabilir. Kişinin bu şahıslarla iletişim kurarak problemlerini halletmeye çalışır. Ancak bu fikir doğru bir tercih olmayabilir. İkili ilişkilerin güçlendiği bir dönemdir. Özellikle karşı cinsle olan iletişim artar. Rüya sahibinin hayatında bir kimse varsa ilişkileri bir adım öteye taşınacaktır. Evli ise evliliğinde uzun bir süre bir problem görülmez.

Rüyada trafik kazası yapmak

Rüyada trafik kazası yapmak rüya sahibinin yakın zamanda bir uğursuzluk ile karşılaşacağına, bu karşılaşmadan sonra tüm işlerinin aksayacağına, istediği sonuçları alamayacağına yorumlanır. Rüyayı gören kişi geçmişte bir kimsenin kötülüğüne neden olmuş olabilir. Beddua almış olabilir. Rüya sahibinin rüyalarında gördüğü kazalara bu beddualar neden olmaktadır. Rüya sahibi kötülüğü dokunduğu kişilere kendini affettirmişse, helalliğini istemişse ve tövbe etmişse bu uğursuzluklar kısa sürede yok olacaktır. Aksi takdirde kişi psikolojik olarak baya yıpranabilir. Pişmanlık ve huzursuzluk yaşayabilir.  Rüyada trafik kazası yapmak genel olarak rüyayı gören kişinin sıkıntılı bir duruma düşeceğine ve bunun nedeninin geçmişte kendi yapmış olduğu hatalardan dolayı olduğuna işaret olmaktadır.

Rüyada trafik kazası geçirmek

Rüyada trafik kazası geçirmek rüya sahibinin bir kimsenin kalbini kırdığına işarettir. İş hayatında veya aile hayatında yakın olarak gördüğü birinin zarar etmesini, üzülmesini sağlayacaktır. Rüya sahibi bu hatasının ardından yaşananlar nedeniyle oldukça pişman olacak ve kendisini affettirmeye çalışacaktır. Psikolojik olarak pişmanlığı çok derin yaşayan rüya sahibinin bu ruh hali hayatının her alanına yansıyacaktır. Sürekli düşünceli, karamsar, huzursuz bir ruh haline bürünecektir. Çevresindeki diğer kişilerle de problemler yaşayabilir. İkili ve grup ilişkilerinin oldukça zayıfladığı bir döneme girecektir. Yalnızlık kimi kişilere iyi kimilerine ise çok daha kötü gelmektedir. Bu nedenle rüya sahibi çevresindeki insanlarla arasına mesafeyi kendisi korumaya çalışacaktır. Rüyada trafik kazası geçirmek genel olarak pişmanlığa, kalp kırmaya, ah almaya işaret eder.

Rüyada trafik kazası geçirmek ve ölmek

Rüyada trafik kazası geçirmek ve ölmek rüya sahibinin zarar verdiği bir kişi tarafından zarar görmesi anlamına gelmektedir. Kişi yakın zamanda ya da geçmişte dolaylı ya da doğrudan olarak bir kimseye kötülükte bulunmuş, zarar vermiştir. Bu kötülüğün karşılığını yakın zamanda alacaktır. Karşı taraftan gelen bu dönüt kişiye doğrudan zarar verecektir. İş hayatında büyük çalkantılar olabilir. Aşk hayatı riskli bir döneme girebilir. İhanet, yalan kelimeleri bu dönemde çok fazla kullanılacaktır. İkili ve grup ilişkilerinin çok fazla zayıfladığı dönemdir. Kişi yanında kimseyi göremeyeceği bir döneme girecektir. Aile arasından kişinin kendisinden kaynaklı tartışmalar yaşanacaktır. Çok fazla eleştirilebilir. 

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.