Rüyada araba sürmek görmek ne anlama gelir

Rüyada araba sürmek görmenin anlamı.

Rüyada araba sürmek rüya sahibinin gerçek hayatta önemli başarılar elde edeceğine, iş hayatında kademe atlayacağına, mal veya mülk edineceğine işarettir. Bu rüya zenginleşmek anlamında yorumlanabilir.Rüya sahibi iş hayatında atılan iyi adımlara, rakiplerini geride bırakmaya, para kazanmaya işarettir. Kişi iş hayatında aranan biri olabilir. Bu nedenle bu dönemde yer değiştirmesi muhtemeldir. Ev, iş değişebilir.

Rüya sahibi yeni bir eve taşınabilir. Hayat standartlarında bir yükselme gözlenir. Kişi el attığı işlerde elde ettiği başarılar sayesinde çevresi tarafından tanınan ve bilinen bir kimse olacaktır. Kişinin kalabalık ortamlara gireceğinin işaretidir. Bu ortamlar, iş yemekleri, düğün davetleri gibi organizasyonlar olabilir. Rüya sahibi eğer henüz evli değil ise yakın zamanda evlilik yolunda bir adım atabilir. Bir mezuniyet törenine katılabilir.

Başarılı bir eğitim hayatının son bulacağının müjdesidir. Mezuniyet, atama gibi beklentilerin habercisidir. Rüya sahibi eğer evli ise eşi ile arasında problemlerin yaşanmayacağı bir dönemdir. Eşi kendisine daha çok ilgi ve alaka gösterir. Ailece bir yere seyahat etmek, misafirliğe gitmek durumunda kalabilirler.

Rüyada araba sürmek kişinin başka insanlarla tanışacağı, yeni yerler göreceği anlamına gelmektedir. Rüya sahibini büyük düşünceleri ve hayalleri vardır. Bu dönemde bu hayalleri gerçekleştirebilecek fırsat eline geçer. Kişi önemli yatırımlarda bulunabilir. Ticaret ile uğraşıyorsa büyük miktarda kar sağlayabilir. Ek bir gelir sahibi olabilir.

Rüyada araba kullanmak

Rüyada araba kullanmak rüya sahibinin yaşadığı zorluklara rağmen hayata karşı dik durmak, yıkılmamak için çabaladığına, yaşadığı zorlukları ortadan kaldırmak için sürekli çalıştığına, didindiğine ve gerektiğinde de yardıma ihtiyacı olanlara maddi ve manevi olarak yardımcı olduğuna işaret eder. Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya, rüya sahibinin izzet ve şeref, erdem sahibi bir insan olarak, oldukça yüksek bir makama çıkacağına, terfi alacağına, resmi bir kuruma gireceğine ve insanların takdirini, beğenisini toplayacak hayırlı, güzel işler yapacağına işarettir. Rüyayı gören kişi iş hayatında parlak bir döneme girer. Başarılarının devamı gelir. Kendi adına verimli bir dönem geçirir. Kişinin yaptığı tüm çalışmalardan, projelerden oldukça önemli başarılar elde edeceğine işarettir.

Rüyada otomobil sürmek 

Rüyada otomobil sürmek rüya sahibinin, aile yaşamında, kendisinin desteklemediği kararlar verilebilir. Rüya sahibi bu kararlara ve fikirlere uymayacak ve kendi bildiğini yapacaktır. Kişinin bu dönemde bu gibi aile sorunlarından dolayı anne babasıyla, akrabalarıyla arası açılabilir. Arkasında birtakım dedikodular yapılabilir. Annesi ile arasına mesafe girebilir. Rüya sahibi bu dönemde evden ayrılmayı düşünecektir. Bu düşüncesini hayata geçirebilir. Ailesinden uzak bir yere taşınabilir. İşini değiştirebilir. Rüyada otomobil süren kimse iyi işler başaracak, rütbe sahibi olacaktır. Bir topluluğun, kalabalığın başına amir olarak geçebilir. Uzun zamandır beklediği terfiyi alabilir. Bu rüya aynı zamanda özgürlüğün, ferahlığın, rahat ve yalnız bir yaşamın sembolüdür. Kişi bağlı bulunduğu tüm sorumluluklardan feragat edebilir. Özellikle otomobil rahatça ve yavaş sürülüyorsa gerçek hayatta da tüm sıkıntılar durulur ve biter. Kişinin dilekleri kabul olacak ve hayalini kurduğu pek çok şey bir anda gerçekleşecektir. Aldığı sorumsuzluk sorumluluğu rüya sahibini psikolojik açıdan oldukça rahatlatacak ve huzurlu bir kimse yapacaktır. Ancak rüyada araba sıkıntı içerisinde, hızlı bir şekilde sürülüyorsa, kişi birçok meşakkatten sonra başarıya ulaşacaktır. Ancak ilk etapta her şey sandığı ve beklediği gibi kolay olmayacaktır. Maddi sıkıntılardan sonra ferahlayabilir.

Rüyada araba kullandığını görmek

Rüyada araba kullandığını görmek rüyayı gören kişinin gerçek hayatta güzel ve başarılı işler yapacağına, iş ve aile hayatındaki tüm sorunları çözerek iyi bir konuma yükseleceğine işarettir.  Rüyada araba kullanan kişinin kurmuş olduğu hayaller gerçekleşir, beklediği sonuca ulaşır. Kişi resmi bir iş kurumunda yönetici konumuna gelebilir. Rüya sahibi bu rüyaya göre önüne çıkacak olan fırsatları değerlendirerek maddi anlamda önemli bir rahatlama yaşayacaktır. Dilediği, arzuladığı güzel yaşama kavuşacak ve standartlarını yükseltecektir. Rüyada araba kullanan kişi iş hayatındaki girişimlerinden, çabalarından olumlu sonuçlar alır. Rakipleri tarafından oldukça kıskanılacağı bir dönemdir. Rüyada araba ile ilerlediğiniz yol da rüyanızın tabiri üzerinde doğrudan etkilidir. Örneğin rüyada girilen yollar dar ve dönemeçli ise rüya sahibi bazı sıkıntılar, zorluklar ve engellerin ardından istediklerine kavuşacaktır. Fakat yol düz ve genişse tüm kapılar rüya sahibinin önünde açılmış sayılır.

Rüyada araba sürdüğünü görmek

Rüyada araba sürdüğünü görmek rüya sahibinin iş hayatında çok fazla sorumluluk alacağına, çok fazla fedakarlık edeceğine ve azmedeceğine işarettir. Rüya sahibi tüm bu çabalarının sonunda emeklerinin karşılığını alacaktır. Karşılığını bulacak ve daha iyi bir işe, eve sahip olacaktır.Rüya sahibi yeni ve daha güzel bir ev satın alabilir. Yatırım amaçlı olarak bir mülk edinebilir. Evlenerek ev döşeyebilir. Rüyada arabanın sürülüş şekli de rüyanın anlamı üzerinde oldukça etkilidir. Örneğin arabayı geri geri sürmek, rüya sahibinin gerçek hayatta önemli ve büyük zorluklarla karşılaşacağına bu zorlukların üstesinden gelmek için yardım alması gerektiğine işarettir. Bu rüya açık olarak rüya sahibinin hayatındaki tüm işlerin ters gitmesine işarettir. İş hayatında yapacağı hatalı davranışların çok büyük sorunlar getireceğine ve rüya sahibinin tekrar başa saracağına işarettir. Eğer rüya sahibi arabayı rahat ve normal bir şekilde sürüyorsa iş hayatında bir hatada bulunmaz, sorunlarla karşılaşmaz. Maddi anlamda iyileşmeye devam eder.

Rüyada arabayı gece sürmek

Rüyada arabayı gece sürmek rüya sahibinin korkular yaşadığı, endişe duyduğu işler içerisine girmesin yorulur. Rüya sahibi kimsenin bilmesini, görmesini istemediği gizli işlere el atabilir. Bu işler çoğunlukla helal yoldan uzak, hileli ve haram işler olacaktır. Rüya sahibi isteyerek ya da istemeyerek bir kimseye zarar vermiş olabilir. Bu durumu herkesten saklamaya çalışacaktır. Genel olarak rüya sahibi etrafındaki insanlardan soyutlanır. İş hayatında sıkıntılı bir döneme girer. İşlerinin başına geçemeyebilir. Çevresindeki insanlarla olan ilişkileri oldukça zayıflayacaktır. Eşiyle arasında problemler yaşayabilir. Rüyada arabayı gece sürmek, rüya sahibinin içe kapanık bir kişi olunduğuna işarettir.  Rüya sahibi bu dönemde insanlarla iletişim kurmaktan kaçınacaktır. Gecenin gündüze çıkmasına bakılarak bu kötü dönemlerin sonunda iyi günlerin geleceğine inanılır. Gece sürülen araba faydasız ilim öğrenmeye, çalışmaya da yorulabilmektedir.

Rüyada arabaya binmek

Rüyada arabaya binmek rüyayı gören kişinin uzun süredir hayalini kurduğu, çabalığı şeyin kısa zaman içerisinde gerçekleşeceğinin işaretidir. Bu beklenti bir aşk, mezuniyet, şifa, iş, evlilik olabilir. Uzaklardan iyi bir haber alınabilir. Kişi hayırlı bir kısmet ile beklemediği bir yerde tanışabilir. Bu rüyanın içerisinde yolculuk da yer almaktadır. Kişi ya sevdiği kişiyle ya da ailesiyle bir yolculuğa çıkabilir. İş gezisi organizasyonu yapılabilir. Genel olarak bir yolculuk söz konusudur. Ve bu yolculuk sonucunda rüya sahibi gittiği yerde kalıp yeni bir hayata başlayabilir. Bazı rüya tabircilerine göre de bu rüya, bir durumdan başka bir duruma geçmeye yorulur. Farklı bir eve taşınmak, mevcut işinizi bırakıp farklı bir mesleğe geçmek olarak yorumlanabilir. Sonucunda mutluluk getirecek eylemler yapılır.  Rüya sahibinin geniş bir ailesi olur, etrafı kalabalıklaşır.

Rüyada at arabası görmek

Rüyada at arabası görmek rüya sahibinin ya da rüya sahibinin bir yakının sağlık sorunu yaşamasına işarettir. Bu kimse belli bir hastalıktan veya kazadan dolayı hastanede kaldırılacak ve belirli bir süre burada kalmaya devam edecektir.  Bu rüya genellikle bozulan sağlığın habercisidir. Kişi yakın zamanda bir rahatsızlık veya kaza geçirebilir. Yakın çevresinden, örneğin annesi bir ameliyat atlatmak zorunda kalabilir. Rüya sahibini bu sıkıntılı günlerden sonra daha huzurlu günler bekliyordur. Rüyadaki at arabası çok eski ve bakımsız ise rüya sahibi kısa zamanda ufak bir rahatsızlığa yakalanır ve yakın zamanda tekrar iyileşerek feraha çıkar. At arabası yeni ve süslü ise rüya sahibi bir gezintiye çıkabilir. Daha önceden gitmiş olduğu bir yere tekrar gitme anlamı vardır. Bazı rüya tabircilerine göre bu rüya, rüya sahibinin taşımadığı yükler altında girerek zor işler başaracağına ve sonunda emeğinin karşılığını alıp rahatlayacağına işarettir.

Rüyada el arabası görmek

Rüyada görülen el arabası görmek rüya sahibinin çok çalışıp didinerek ekmeğini kazanmaya çalıştığının işaretçisidir. Çok zor ve meşakkatle ede geçecek olan para demektir. Bu genel olarak kişinin sıkıntı çekemsine işarettir. Bu nedenle kişi hem özel hayatında hem de iş hayatında büyük sıkıntılar çekecektir. Maddi anlamda çok zorlanacağı ve çevresi ile arasının çok bozulacağı bir dönemdir. Yalnızlaşabilir.Rüyada el arabası görmek bazen kişinin arkadaşları ile aranın bozulmasına, aile hayatında yaşanacak olan kavgalara, tartışmalara ve sıkıntılara, başa gelecek bir musibete yorulur. Rüya sahibi iş hayatında beklemediği olaylarla karşılaşır. Rakipleri tarafından ayağı kaydırılmak istenir. Bazı rüya tabircilerine göre ise rüyada el arabası, yaşanan tüm sıkıntılardan sıyrılmaya, borçları ödemeye,  üzüldükten sonra tamamen rahatlamaya ve ferahlamaya yorulur.

Rüyada araba altında kaldığını görmek

Rüyada araba altında kaldığını görmek rüya sahibinin geçmişte büyük hatalar yaptığının ve şimdi bu hataların cezasını çektiğinin işaretidir. Geçmişte birilerini üzen, birilerine zarar veren rüya sahibi yakın zamanda yaptığı tüm kötülüklerin bedeli olarak bir felaket ile karşılaşacaktır. Rüya sahibinin hayatında pek çok şeyin ters gitmesine işarettir. Kişi iş hayatında bazı zorluklar ve aksilikler ile karşılaşacaktır. Rakipleri tarafından arkasından işler çevrilebilir. Mevcut işini değiştirmek durumunda kalabilir. Maddi anlamda kısa sürelik kötü bir dönem geçirebilir. Rüya sahibi rüyasında kan görürse bu maddi açıdan ve genel olarak zor geçecek olan dönem çok daha uzun sürebilir. Ancak kan görülmüyorsa bu süreç kısa olacaktır. Rüya sahibinin aşk hayatı oldukça durgun geçecek, varsa eşi ile arasında birtakım gerginlikler yaşanacaktır. Bu gerginliklerin en önemli nedeni maddi sıkıntılar ve parasızlık olur. Kişi çevresinden soyutlanıp yalnız kalmak isteyebilir. Rüya sahibi kendi yaptığı hataları düzelterek düze çıkacaktır. Bazı rüya yorumcularına göre bu rüya, rüya sahibine bir kimseden kötülük geleceğine işarettir. Bu rüya sizin başınıza gelen felaketlerden kolayca kurtulacağınıza işarettir.

Rüyada renkli araba görmek

Bu rüya genellikle rüyada görülen arabanın rengine göre yorumlanır. Örneğin kişi rüyasında siyah bir araba görmüş ise, yakın zamanda kendisi veya bir yakını makam ve mevki sahibi olur, amir olur. Rüya sahibi işinde yükselir bir grup insanın amiri, lideri konumuna gelir.Eğer rüyada görülen ara sarı renkli bir araba ise bu rüya genellikle hastalığa, mutsuzluğa işarettir. Bu rüyayı gören kişi kendisi veya bir yakını kısa sürecek olan bir rahatsızlık yaşar. Rüya sahibi rüyasında kırmızı bir araba görür ise bu rüya aşk hayatına işaret eder.  Gönül ilişkilerine, karşı cinse yorulur. Bu rüyayı gören kişinin hayatında bir kimse var ise yakın zamanda evlenir, çocuk sahibi olur. Eğer hayatında bir kimse yoksa hayırlı bir kısmet ile tanışıp evlilik yolunca bir adım atar. Nişanlanır. Rüyada görülen araba yeşil araba ise bu rüya birtakım dini anlamlar içerir. Kişinin ahlaklı, ibadetlerini doğru yapan, namaza devam eden ve Allah katında derecesi yüksek olan bir kişi olduğuna işarettir.

Rüyada araba ile kaza geçirme

Rüyada arabası ile kaza geçirme, rüya sahibinin hiç beklemediği olaylarla karşılaşacağına bir işaret olmaktadır. Kişi bir anda işini kaybedebilir. Uzun yıllar yaptığı birikimlerini çok kısa bir süre içerisinde kaybedebilir. Bu rüya, rüya sahibinin ciddi bir tehlike atlatmasına, bir kazayla karşı karşıya kalmasına işaret olmaktadır. Rüyayı gören kişi rüyadaki bu kazadan kurtulursa gerçek hayatta da başına gelebilecek tüm fesatlıklardan, kötülüklerden, kazalardan  kolayca kurtulur ve feraha çıkar. Rüya sahibinin almış olduğu dualar onu kötülüklerden kurtarmaya yardımcı olur. Eğer rüya sahibi rüyasında gördüğü kazadan sağ kurtulamıyor ise gerçek hayatta başına gelecek olaylar onu fazlasıyla zor duruma sokacaktır. Bu süreç uzun sürebilir. Kişi çekindiği kişilerden kötülük görebilir.

Rüyada arabanın kapısını görmek

Rüyada arabanın kapısını görmek rüya sahibinin sağlam ve prestijli bir işe gireceğine delalet eder. Kişi iş hayatında olumlu gelişmeler yaşayacaktır. Bu tür rüyalar iş hayatıyla doğrudan veya dolaylı olarak ilgilidir. Bu rüya, rüya sahibinin iş hayatında farklılıklar, yenilikler yaşayacağına işarettir. Kişi yeni bir işe başlayabilir. Bu iş hayalini kurduğu bir meslek olacaktır. Başarılı bir iş hayatına sahip olur. Yaptığı şeylere karşılık olarak kazandığı tüm güzel şeylerin devamı gelecektir. Arabanın bir parçasını görmek güzel şeylerinde bir kısmının görüldüğünün, devamının geleceğinin işaretidir. Rüya sahibi, genellikle çalışma hayatında yeni adımlar atar ve bunun sonucunda oldukça büyük bir başarı kazanır, terfi alır. Lider konumuna yükselebilir. Araba kapısı görmek mutlu bir ev, mutlu bir yuvanın,mutlu bir evliliğin de habercisi olarak yorumlanabilir.

Rüyada arabasının çalındığını görmek

Rüyada arabasının çalındığını görmek rüya sahibinin elindeki şahsına ait, kıymetli bir şeyi kaybedeceğinin işaretidir.  Kişi mal, mülk veya para kaybedebilir. Maddi sıkıntılar başlayabilir. İş hayatında oldukça sıkıntılı bir dönem olacaktır. Rekabetin kızıştığı, herkesin birbirinin açığını aradığı bir iş ortamı ile karşılaşılabilir.Bu rüya, rüya sahibinin makamını, mevkisini kaybetmesine işarettir. Kişinin maddi, sosyolojik durumu mevcut konumuna göre bayağı gerileyebilir. Yaşanan tüm sıkıntıların sebebi rüya sahibinin ihmalkar ve sorumsuz tavırlarından kaynaklanmaktadır. Yaptığı bir kötülükten dolayı işleri ters gitmeye başlayabilir. Bu rüya genel olarak rüyayı gören kişinin iş hayatında üstleri tarafından azar işitmesine, yaptığı işlerde başarısız olmasına, yerini bir başkasına kaptırmasına işarettir.

Rüyada çocuk arabası görmek

Rüyada çocuk arabası görmek, rüya sahibinin yakın zamanda ailesi ile görüşeceğinin habercisidir. Kişi aile ile görüşmek için ya da ailesi ile birlikte başka bir sebepten ötürü yola çıkabilir. Bu rüya genel olarak aile hayatına ve uzun yolculuğa işaret eder. Özellikle çocuk arabası görmek rüya sahibinin bu yolculuğu,seyahati çok istediğinin, sabırsızlandığının işaretidir. Misafirlik için yola çıkılabilir. Bu misafirlik rüya sahibinin uzun zamandır beklediği bir durum olacaktır. Bu nedenle sabırsızlıkla yolculuk tamamlanacaktır. Bu rüya, rüyayı gören kişinin gittiği yerde başarılar elde edeceğine, oradan güzel şeylerle döneceğine işarettir. Bu açıdan bakıldığında bu rüya üniversite için, atama için başka bir şehre taşınmaya yorulur.  Rüyada görülen çocuk arabasının içerisinde bir çocuk var ise bu rüya size bir misafir geleceğine işarettir. Hazırlık yapılması, misafir ağırlanması gibi durumlar yaşanır. Eğer arabanın içerisinde çocuk yok ise rüya sahibinin aşk hayatında bir gelişme olabilir. Evli ise bebek haberi alınabilir.

Rüyada makam arabası görmek

Rüyada makam arabası görmek rüya sahibinin maddi durumunda büyük oranda bir gelişme olacağının işaretçisidir. Rüyayı gören kişi eğer fakir ve sıkıntısı olan bir kimse ise, yakın bir zamanda büyük bir insanla karşılaşır. Bu kişi bir devlet büyüğü, bir lider, hayırsever zengin biri olabilir. Rüya sahibi güçlü ve kudretli bu kimseden büyük bir yardım görecektir. Bu yardım hem maddi hem manevi olarak sağlanır. Rüyada makam arabası görmek rüya sahibinin herkes tarafından bilinen, tanınan bir kimsenin mahiyetine girmesine işarettir. Bu kimse pek çok anlamda yardım sağlayacaktır. Rüya sahibinin durumu eskiye oranla çok fazla değişecek ve düzelecektir. Rüya sahibi bu kimsenin iyiliklerinin karşısında onun adına çalışır ve onun işlerini görür. Bu rüya bazı rüya yorumcularına göre rüyayı gören kişinin makam sahibi olmasına, iş kurmasına, zengin olmasına işarettir. Rüya sahibinin maddi sıkıntıları ve doğal olarak da ailevi sıkıntıları son bulur. Daha huzurlu bir hayat yaşar. Bu değişim geçici değil rüya sahibi aklını kullanabilirse kalıcı bir değişim olacaktır.

Rüyada araba sürmek psikolojik anlamı

Rüyada araba sürmenin psikolojik olarak anlamı genellikle sıkıntı içerisinde olan kişiler tarafından görülür. Psikolojik olarak zayıf bir dönem geçiren bazı kimseler bu tür rüyalar görebilirler. Bu rüyanın altında özgürlük, sorumsuzluk imgeleri yatar. Çünkü araba sürmek özgürlüğün, ferahlığın ve kolaylığın sembolüdür. Rüya sahibi gerçek hayatında sürekli engellenen, durdurulan, önüne sınırlar koyulan biri olabilir. Kişi tüm bu sıkıntılardan kurtulmak istiyor ancak kendisine kendisinden başka yardım edecek bir kimse bulamıyordur. Kişi rüyadaki araba sahibi olmak, bu arabayı dilediği gibi kullanabilmek ve uzaklara gitmek isteğindedir. Bu isteğin altında evden, aileden uzaklaşmak, onları terk etmek, sorumluluklardan, engellenmelerden kaçmak gibi nedenler yatar.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.