Rüyada arslan görmek ne anlama gelir

Rüyada arslan görmenin anlamı.

Rüyada Arslan görülmesi değişik şekillerde yorumlanmıştır.

İbn-i Sîrîn'in yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında dişi Arslan görmesi; kötü fikirli, zalim ve çocuğuna beddua eden bir kadına yo­rumlanır. Bir dişi Arslan’ın sütünü içtiğini gören kimse; düşmanına galip gelir. Etinden yediğini gören kimse de güç kazanır ve büyük bir mülk elde eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada Arslan görülmesi; kuvvetli ve şiddetli bir düşmanla yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında Arslan’la dövüştüğünü görmesi; o kimsenin düşmanla mücadele edeceğine, Arslan’a karşı çıktığını ve Arslan’ın kendisine doğru geldiği halde ona saldırmadığını gören kimse; devletten veya devlet ricalinden herhangi bir zarar göreceğine işarettir.

Arslan’dan kaçtığını ve Arslan’ın da kendisini kovaladığını gören kimse; korku ve endişelerinden kurtulacağına, düşmanlarına galip geleceğine, kendisine Arslan eti getirildiğini gören kimsenin; eline mal geçeceğine yorumlanır. Bir kimsenin rüyasında evinde Arslan görmesi; hayra, güce ve uzun ömre, Arslan’ın kendisini ısırdığını gören; ısırdığı miktar düşmanından bir şeye erişeceği ile tabir edilir.

Rüyasında Arslan’ın derisinden veya kılından bir şey aldığını gören kimsenin; eline düşman malından bir şeyler geçeceğine ve bir başka yoruma göre de böyle bir rüyanın görülmesi; rüya sahibinin mirasa konacağına işaretle tabir edilir. Devlet başkanı ile de tabir edilir.

Arslan başı bulmak veya Arslan eti yemek valiliğe, mertebeye, makam ve mala, birinde Arslan ısırması maldan ya da dünyalıktan görülecek zarara, Arslan’ın birini kovalaması korkuyla, uzaktan Arslan görmek ecelin yaklaşmasına, evde Arslan görmek sağlıklı kimse için uzun ömre, hasta için vefat etmeye delalet eder.

Rüyada aslan, zulme, şiddete, kendini beğenmişliğe ve bazen hastanın iyileşmesine işaret eder. Dişi aslan görmek kötü ve zalim kadına işarettir. Aslan ile güreş tuttuğunu gören kimse hasta olur. Bir kimse korktuğu halde yırtıcı hayvandan birisine bindiğini görse bir musibete düşer. Yahut altından çıkamayacağı bir iş başına geçer.

Eğer hayvandan korkmazsa galip geleceği bir düşman ile yorum edilir. Aslan'ı evinde gören kimse hayra, saltanata ve uzun ömre erişir. Aslan'la dövüştüğünü gören, azgın düşmanla kavga eder. Aslan kükremesi, felakete; aslan yavrusu, iş hayatında iyi bir arkadaşa; aslanları yolda koşarken görmek, ummadığınız bir yerden şansınızın açılmasına işarettir.

Aslana binip gezdiğini gören kimse, büyük ve kuvvetli bir düşmanına üstünlük sağlar. Aslanı kovalayıp onun kaçtığını gören, korktuğu ve çekindiği bir şeyden kurtulur ve muradına erer. Aslandan korktuğunu fakat bir zarar görmediğini gören, düşmanından kurtulur.

Evinde aslanlar bulunduğunu gören hayra erer, ömrü uzun olur. Aslanın derisinden, etinden, kemiğinden, kılından, damağından ve aslanın bir şeyinden bir parça bulduğunu gören miras yer. Azgın ve saldırgan aslan zulme işarettir.

Aslanı görüp kaçtığını ve hayvanın kendisini görmediğini gören, ilim ve hikmete nail olur. Bir aslanın bir memlekete girdiğini görmek, orada hükümet başkanının değişeceğine işarettir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.