Rüyada ashab-ı kiram( r.a.) görmek ne anlama gelir

Rüyada ashab-ı kiram( r.a.) görmenin anlamı.

1. Rüyada ashab-ı kiram (r.a.) görmek

Peygamberimizin (s.a.v.) arkadaşlarını topluca bir yerde görmek Salih kimselerden olmaya, dünyada mütevazı yaşamaya, Efendimizin arkadaşlarından birini görmek iyi geçinmeye, sevgilerde samimiyete, din kardeşliğine önem vermeye; iyiliği emredip kötülükten sakındırmaya delalet eder.

Bazen bu rüya ilahi yardıma, sahabenin iltifatı sağlam itikada, onların gücenikliği inanç zayıflığına, sahabenin yaşadığını görmek, Müslümanların ve İslamiyet’in kuvvet bulmasına delalet eder.

Rüyanızda ana nesne olarak Ashab-ı Kiram (r.a.) görmüş olabilirsiniz ama mutlaka diğer neslelerin de rüya tabirlerine bakarak rüyanızı bir bütün olarak anlamlandırmaya çalışınız.

2. Rüyada ashab-ı kiram( r.a.) görmek

Rüyada onları görmek, muhabbete, kardeşliğe, yardım ve hayıra, düşmanlık ve kıskançlıktan kurtulmaya, kalplerdeki düşmanlıkların gitmesine, sevginin kalpleri doldurmasına delalet eder. Bir kimsenin rüyasında sahabilerin kendisine teveccüh ettiğini görmesi, cami, mescid, medrese gibi hayırlı binalar yaptırmaya delalet eder. Rüyada bu güzide sahabileri görmek, zenginliğe de işarettir. Rüyada bu güzide sahabileri görmek, uzun ömre, fazilete, her yerde hakkı savunmaya, hayır ve hasenata, batıldan uzaklaşıp Hakk?a vasıl olmaya delalet eder. Rüyada onların kişinin kendisine gülerek baktığını ve iltifat ettiğini görmek, dünya ve ahiret saadetine delalet eder. Rüyada onları mahzun ve mukadder şekilde görmek hüzünlü ve keder dolu günler yaşanacağı ile tabir edilir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.