Rüyada asılmak (idam edilmek) görmek ne anlama gelir

Rüyada asılmak (idam edilmek) görmenin anlamı.

Bir kimsenin rüyasında asıldığını görmesi; o kimsenin yüceleceğine ve memuriyete tayin edileceğine işaret eder.

Ölü bulunmanıza rağmen idam edildiğinizi görmek

Yine bir kimsenin rüyasında ölü bulunmasına rağmen idam edildiğini görmesi; din yönünden bozulmakla birlikte dünyada şeref ve yüceliğe, hayatta olduğu halde idam edildiğini görmesi; dini bozulmadan yüceliğe, şerefe ve güce kavuşacağına delalet eder.

Deniz yolculuğu yaparken asıldığını görmek

Bir kimsenin rüyasında deniz yolculuğu yaparken asıldığını görmesi; o kimsenin bu rüyası hayra alâmettir. Genel ifade ile idam edilmek; fakir kimseler için hayra ve gizli şeylerin meydana çıkmasına, zenginler için fenalığa ve işlerinin bozulmasına yorumlanır.

İmam-ı Şâfı Hz.'leri tutuklanmıştı. Hapishanede iken rüyasında Hz. Ali (r.a.) ile birlikte idam edildiklerini görmüş ve bu rüyasını bazı rüya tabircilerine anlatmıştı. Onlar: "Bu rüyayı gören kimsenin adı bu dünyada her yerde anılacak, namı yer ile gök arasını dolduracak" cevabını vermişlerdi. Yapılan bu yorum daha sonra aynen çıkmıştır.

Kirmânî'nin yorumuna göre: Bir kimsenin rüyasında asıldığını görmesi; devlet başkanından veya vekilinden büyük nimete ve şana ulaşır. Eğer rüyasında devlet başkanının emri ile asıldığını görürse; ondan büyük bir iyilik görür. Bir topluluk tarafından idam edildiğini gören kimse o topluluğa reis olur ve onlara emreder.

Yaşlı bir kimsenin kendisini astığını görmesi

Yaşlı bir kimsenin rüyasında kendisini astığını ve halkında onu seyrettiğini görmesi; o kimsenin bulunduğu mıntıkanın büyük bir kişisi haline geleceğine işaret eder. Kişinin rüyasında kendisini astığını ve akrabalarının da seyrettiklerini görmesi; onlar tarafından sevilip sayılacağına ve sözünün dinleneceğine yorumlanır.

İpin kopmasıyla beraber yere düştüğünü görmek

Bir kimsenin rüyasında asıldığını ve ipin kopmasıyla yere düştüğünü görmesi; eğer memur ise işine son verileceğine, zengin ise fakirleşeceğine, fakir ise saygınlığını kaybedeceğine ve tüccar ise zarara uğrayacağına işaret eder. Rüyada bekâr kimseler hakkında idam edilmek; evlenmeye, köleler hakkında ise hürriyete kavuşmaya delalet eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.