Rüyada asker olduğunu görmek görmek ne anlama gelir

Rüyada asker olduğunu görmek görmenin anlamı.

Rüyada asker olduğunu görmek güce, kudrete ancak yalnız kalmaya işarettir. Bir kimse bu rüyayı görürse yakın zamanda zor bir durumla karşılaşacak demektir. Bu zor durumun üstesinden tek başına gelecek ve bu olay kendisini oldukça güç sahibi yapacaktır. Çevresinde yaşanan bir olaya müdahale edebilir. Bu olay kendisiyle ilgili olmasa dahi rüyanın kahramanı söz konusu olan kişiye yardım edecek, onu koruyacak, işini halledecektir. Sorunları çözmeye, problemleri aşmaya, saygı görmeye işarettir. Tüm yapılanların ardından çevredeki insanların kişiye karşı olan bakışı ve tutumu değişecek, sevilen ve aranan bir kimse olacaktır. Saygı görür, sevilir. Ancak bu rüya aynı zamanda rüyada asker olan kişinin git gide yalnızlaşacağına, yalnız kalacağına da işaret olmaktadır. Bu durumun sorumlusu rüya sahibinin sert ve korkutucu tavırları olabilir, kaybetmek istemediklerini de bu şekilde kaybedebilir. Zorluklar içerisinde yalnız kalan kişi bu yalnızlığından fazlasıyla yakınacaktır. Çevresindeki insanlar ona saygı duyarken, ondan uzak durabilir. İkili ve çoklu ilişkilerin oldukça durgun ve negatif olduğu bir dönem olacaktır.

Eğer söz konusu rüya kahramanı evli ise evliliğinde söz sahibi kendisidir. Erkek veya bayan fark etmeksizin bu kimse evlilikte lafı geçen, otorite olan tek kimsedir. Rüyadaki kişinin yakın zamanda bir oğlu olabilir.

Eğer oğlu genç ise askerlik çağı yaklaşmış demektir. Rüyayı gören kişi evli değilse yakın zamanda karşısına oldukça ideal ve hayırlı bir kimse çıkacaktır. Bu kimse bayan ise, karşısına çıkacak olan kısmet resmi bir kurumda çalışıyor olabilir. Polis, asker, öğretmen vb olacaktır.

Eğer şahıs erkek ise, karşısına çıkacak olan kısmet otorite sahibi bir bayan olacaktır. Evlilik aşaması zorlu bir dönem olabilir. Bazı tabircilere göre bu rüya kişinin kendisinin veya ailesinin güç ve kudret sahibi olmasına, sorumluluk almasına, zorluklardan ve çalışmaktan korkmayarak, cesurca mücadele etmesine bir işaret olmaktadır.  Kişinin sabırlı, fedakar ve sağduyulu bir kimse olduğu anlaşılır. Rüyada söz konusu olan kişi oldukça saygın, ağır başlı, fevri hareketlerde bulunmayan, attığı adımların bilincinde olan ideal bir kimsedir.

Rüyada asker olduğunu görmek ve çatışmak

Rüyada asker olduğunu görmek kişinin zor dönemlerden geçtiğinin, kendisini bekleyen çetin ve zorlu dönemlerin yaklaştığının ve rüya sahibinin de bunun bilincinde olduğunun bir işaretidir. Bu kimse askerliğin temel gereksinimlerini taşıyan, güçlülük, kudret, dayanıklılık, ağırbaşlılık, disiplin gibi özellikleri kendi bünyesinde taşıyan veya taşıdığına inanan bir kimsedir. Genellikle erkekler bu tür meslek ve görevlere ilgi duyduğu için psikolojik olarak böyle rüyalar görmeleri normaldir. Kimi erkeklerin de askerlikten korkmalarından kaynaklı olarak bu tür rüyalar gördükleri bilinen bir gerçektir. Bilinçaltında yatan bu gibi nedenlerden dolayı bu rüya erkekler tarafından görülebilir.

Eğer rüyayı gören kişi bir bayan ise askerde beklediği bir eşi, sevgilisi, ağabeyi olabilir. Rüyada asker olup çatışmak kişinin gerçek hayatta çok zorlu dönemlerden geçtiğinin, mücadele ettiğinin, birileriyle karşı karşıya kaldığının işaretidir. Bu rüya söz konusu olan kimsenin hayatta çok mücadeleci bir ruh taşıdığı anlamına gelmektedir. Bu kimse çalışmaktan hiç yorulmayan, emek sarf eden, ekmeğini taştan çıkaran, ailesinin geçimini üstlenen veya yardımcı olan bir kimsedir.

Rüyada asker olmak

Rüyada asker olmak kişinin gerçek hayatta pek çok sorumluluk üstlendiği anlamına gelmektedir. Bu rüyayı gören kişiler bayanlarda olmakla birlikte çoğunlukla erkek olmaktadır. Bu durumun sebebi ise erkeklerin küçük yaştan itibaren asker olma bilincine göre yetiştirilmeleridir. Bilinçaltında sürekli askerlik görevinin yatması belirli dönemlerde erkeklerin rüyalarına girebilmektedir. Bu rüyanın anlamı rüya sahibinin askerden, askere gitmekten korkuyor olması  olabilir. Aksi gibi askere gitme dönemi yaklaşan bir kimse için de bu rüyayı görmek oldukça normaldir. Asker olmak genel olarak güç sahibi olmaya, saygı görmeye, kudrete, önemli bir işe işarettir. Çevresindeki kişilerin bakımından, geçiminden sorumlu olan erkek olarak tabir edilebilir. Bu rüya gerçek hayata göre düşünüldüğünde kişinin zafer elde etmesine, önemli bir şey kazanmasına, rakipleri geride bırakmasına, düşmanlardan, kem gözlü ve art niyetli ve sinsi kişilerden kurtulmaya delalet eder. Bu kimse hayatta karşılaştığı tüm zorluklar için mücadele edecek ve tek başına tüm kötülüklerin üstesinden gelecektir. Hiç bir zaman umudunu kaybetmeyen bir karakteri vardır.

Rüyada askere gitmek

Rüyada askere gitmek yeni bir işe girmek olarak yorumlanır. Bu iş resmi bir kurum, özel bir yetenek gerektiren bir iş olabilir. Bu iş ile rüyada geçen kişinin hayatı büyük ölçüde değişecektir. Maddi anlamda bir iyileşme söz konusu olur. Makam ve rütbe sahibi olmak, amir, şef, lider konumuna gelmek söz konusudur. Rüyayı gören kişi erkek ise yakın zamanda bir yere seyahat etmek zorunda kalabilir. İstemeyerek de olsa bu yolculuğa çıkmak durumunda kalır. İstemediği bir işe girebilir. Hayatından memnun olmamaya, sıkıntı çekmeye de işarettir.

Rüyadaki kişi eğer bir bayan ise, mesleği askerlik olan bir beyle evlenebilir, askerden dönmesini beklediği bir sevdiği, eşi, ağabeyi olabilir. Tüm bunların yanı sıra bu rüya bazı rüya tabircileri tarafından hayra yorulmaktadır. Kişinin makam ve rütbe sahibi olacağına, başarılar elde edeceğine, işini çok iyi yapan bir kimse olacağına yorarlar. Kişi bu artılar sayesinde ünlenecek ve çevresindeki herkes tarafından bilinip, anılacaktır. Ticarette de büyük kar sağlayan işler yapabilir.

Rüyada asker görmek

Rüyada asker görmek rüyayı gören kişinin bir beklediğinin olduğuna işarettir. Özellikle bu kimse bir bayan ise askerden dönmesini beklediği bir oğlu, eşi, sevgilisi, ağabeyi olabilir. Bu gibi durumlarda bayanlar rüyalarında sık sık asker görebilirler. Eğer rüyayı gören kimse erkek ise yakın zamanda askere gitmek durumunda kalabilir. Askerden yeni gelen bireylerin de bir süre bu tür rüyalar görmeleri normaldir.

Bu rüya genel itibariyle yorumlandığında kişinin zor dönemler geçirdiğine, bir kimseye özlem duyduğuna işaret olmaktadır. Askerlik kavramı güç, kuvvet, kudret, disiplin, minnet gibi duygulara delalet eder. Kişi gerçek yaşantısında zor durumlar karşısında mücadele ederek önemli bir şey kazanmış olabilir. Bu rüyayı gören kimse gerçek hayatında önüne koyduğu hedeflere doğru emin adımlarla giden bir kimsedir. Mücadele ettikçe, direndikçe her gün biraz daha amacına yaklaşmaktadır. Hayallerini ve arzularını, kendinden emin bir tavırla yakın zamanda tek başına elde edecektir.  

Rüyada kadın asker görmek

Rüyada kadın asker görmek rüyayı gören kimsenin cinsiyetine göre farklı anlamlar kazanmaktadır. Eğer bu rüyayı gören kişi bir erkek ise hayatına yakın zamanda bir bayan girebilir. Bu bayan mesleği, karakteri, uğraş alanları itibariyle oldukça çekici ve ilginç bir bayan olacaktır. Rüya sahibi bu bayana oldukça fazla ilgi duyacak ve onu hayatının merkezine almak isteyecektir. Bu rüyadan yola çıkarak bayanın erkekle aynı fikirde olmayacağı yorumu yapılabilir. Kişi karşılığı olmayan platonik bir aşk ile karşı karşıya kalabilir. Bu kadın oldukça ciddi, disiplinli, ağır başlı, becerikli, önemli bir mesleği olan bir bayan olacaktır.

Özellikler itibariyle bir genç kız değil, yaşı biraz daha ilerlemiş olan yetişkin bir bayan olabilir.  Bu bayan elinden her iş gelen, her şeyi çekip çevirebilen, evin hem erkeği, hem kadını olmayı bilen,  hesap kitap işleri konusunda da başarılı olan bir kadının varlığına yorulur. Bu rüyayı gören kişi bayan ise bu bayan gerçek hayatta kaldırabileceği yüklerden fazla sorumluluk ve görev almaktadır. 

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.