Rüyada ayna görmek ne anlama gelir

Rüyada ayna görmenin anlamı.

Rüyada aynaya ya da su yüzüne bakarak kendi yüzünü görmek evlenmeye ya da çocuğa delalet eder. Alimler demiştir ki kendini gören kendi gibi bir eş veya çocuk ister, baktığı gözler kendinde bir başka insanın siluetidir.

Rüyada aynaya bakıp bir şey görmemek hayal kurmaya delalet eder bu kişi ne istediğini bilmemektedir, bilmesi durumunda kendini aynada görür.

Rüyada aynanın güzelliği kadının güzelliğine delildir, estetik kadına özgülendiğinden aynalar kadınlar için erkeklerden daha önemli olmuş aynadaki güzellikte kadının güzelliğini anlatır şeklinde tabir olunmuştur.

Rüyada aynanın kırılması uğursuzluk sayılmıştır ve kadının ölümünün habercisidir. Aynanın çirkinliği çirkin kadın veya erkeğe böyle birinin hayatınıza gireceğine işaret eder.

Temiz aynaya sevinçle bakmak sıkıntıdan kurtulmaya, kendi yüzünüzün güldüğüne tanık olacağınıza delalet eder. Gümüş ayna mihnet, altın ayna dince güzelliğe ışıltısının çokluğu bunların da çok olacağına işaret eder.

Kirli ve lekeli ayna kalbin bu hallerine, kalpte bir kırılma ya da yaşanan kötü bir olay sonucu kalacak olan burukluğa işaret eder.

Kadının aynada kendini erkek suretinde görmesi oğul evladına, kız siması ile görmesi kız çocuğunun habercisidir.

Rüyada ayna içinde ayna görmek yolculuğa çıkacağınıza ve geçmiş sizleri unutacak kadar uzun süre bir yerlerde kalacağınıza işaret eder, büyük bir değişimin habercisidir.

Rüyada aynaya uzaktan bakmak ve aynada belli belirsiz birilerini görmek yeni bir çevre ve yeni dostlar edinmeye işarettir.

Rüyada aynanın sizin yüzünüzden veya elinizde iken kırılması kötü bir haber alınacağını belirtir.

Rüyada ayna silmek, o aynaya sürekli bakacağınıza yani bir konuda şanlı, şöhretli, ünlü olmaya delalettir. Rüyada ayna sırlamak bir kötülüğe, sırları dökülmüş ayna, kazançlı bir yardım almaya ihtiyaç duyacağınıza ve işin ehli tarafından yardımınıza yetişileceğinin habercisidir.

Rüyada yuvarlak ayna: dedikodular yüzünden üzülmeye; çerçeveli ayna: para kaybına; kırık ayna, eşin ölümüne; aynanın kayıp olması: büyük paralar kazanmaya işarettir.

Bir aynaya bakarak çok güzel olduğunu düşünen birinin önünde, mutluluk , ama aynaya bakarken solgun ve bitkin olduğunu görmek önünde sıkıntılarla dolu bir döneme girildiğine işarettir.

Rüyada ayna satmak, işlerde zarara girmek demektir.

Rüyada sizin baktığınız aynada başka bir kişiyi görmek başkaları tarafından kullanılacağınız anlamına gelir.

Rüyasında kendisini aynaya bakarak güzel gören kimsenin önünde mutluluk verecek bir devre vardır. Bitkin ve çirkin gören kimse ise sıkıntılı bir döneme girecek demektir.

Ibni Sirin'e göre; rüyada ayna görmek, büyüklüğü ve parlaklığı derecesinde, yükselmeye ve mevki sahibi olmaya delalet eder. Birine bir ayna verdiğini gören ona malini vermiş sayılır.

Kirmani'ye göre: bir aynaya baktığını görenin esi hamile ise kendisine benzeyen bir oğlu olur. Eğer bu rüyayı kadın görmüşse, rüya yine aynıyla çıkar. Hamile bir kadın rüyasında aynaya baktığını görse kendisine benzer bir kız çocuğu doğurur. Eğer bu rüyayı gören hamile değilse kocası ile aralarında kavga çıkıp dayak yer. Bir çocuk rüyasında aynaya baktığını görse, kız kardeşi olur. Bir memurun aynaya baktığını görmesi işinden kovulacağına işarettir.

Cabir'ül-Magribi'ye göre; rüyada aynada güzel bir yüz görmek ferahlık ve sevinçtir. Çirkin yüz görmek ise hüzün ve kederdir.

Ebu Said El-Vaize göre : ayna yorumunda ikilik vardır. Çoğunluk, aynanın rüyada görülmesini mürüvvet olarak kabul ediyor. Aynada yüzünü gören bolluğa kavuşur. Aynada yüzünü güzel ve sakalını siyah gören, eğer aslında öyle değilse, halka karşı cömert davranır ve herkese iyilik eder olarak tanınır. Eğer sakalını beyaz görse fakir düşer. Yüzünde beyaz kıllar olduğunu ve onları yolduğunu gören, bulunduğu dereceden daha aşağılara düşer.

Bazıları demişlerdir ki: Ayna eş ve aynanın kırılması ise eşlerden birinin ölümüdür. Aynada bir kadının tenasül aletini gören sıkıntıdan kurtulur. Bir aynayı sildiğini ve parlattığını gören içinde bulunduğu sıkıntıdan kurtulur.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada ayna görmek, hayal ve gururdur. Bazı tabirciler, ayna kadındır, dediler. Bir kimse rüyada aynaya veya suya ya da başka bir şeye baksa ve orada kendi suretini görse, o kimsenin renk ve sanatında kendisine benzeyen bir çocuğu doğar. Rüyada aynaya baktığını gören kimse, evlenir. Eğer eşi kaybolmuşsa veya kendinden ayrılmışsa yanına gelir. Eğer rüya sahibi Cumhurbaşkanı veya vali gibi büyük bir vazifede ise, vazifesinden alınır. Rüyada gümüş aynaya bakan kimsenin şöhret ve makamı elinden gider. Aynanın kırıldığını gören kimsenin, hanımı ölür.

Rüyada aynaya bakarak orada bir genç gören kimse, bulunduğu yerde otoritesine veya ticaretine veya diğer şeylere düşman olan birisini görür. Orada yaşlı bir kişi görürse, o kimse bulunduğu yerde kendisine dost olan birisini görür. Bazı tabirciler rüyada gümüşlü bir aynaya baktığını gören kimse, sıkıntı, keder ve korkuya düşer dediler. Altın ayna dince kuvvet, zenginlik ve vazifeden atıldıktan sonra yeniden ise girmektir. Hasta olan bir kimsenin rüyada aynaya bakması, onun öleceğine işaret eder. Ayna içinde aynanın yolculuğa ve aynada görülenle ilişkili bir hamileliğe işaret eder. Söyle ki aynada görülen kadın ise, bazen o, dişi bir çocuk, erkekse, erkek bir çocuk olur. Bir erkek rüyada aynaya baksa ve kendisini başka bir şekilde görse, o kimse malca zarar eder, aklı noksanlaşır.

Rüyada, kendisini aynada bir kadın seklinde gören kimsenin, bir kızı olur, bekar ise evlenir. Rüyada kendisini aynada gören kadın hamile ise karnındaki çocuk kendisine benzeyen bir kız çocuğudur. Hapiste bulunan bir kimse rüyada kendi yüzünü görse hapislikten kurtulur. Aynaya arka tarafından baktığını gören kimse, hanımına arka taraftan yakınlıkta bulunur. Cilalı ve berrak bir aynaya baktığını gören kimsenin, üzüntü ve kederleri gider. Paslı ayna kişinin kötü halidir. Aynanın temiz olmayıp kirli olması rüya sahibinin büyük bir üzüntü ve hederi bulunduğuna delalet eder.

Rüyada bilinçli olarak ayna kırmak çevrenizdeki insanlara karşı ters cevap vermek huyunuz olduğu için bütün dostlarınızla olan ilişkilerinizin bozulacağına işarettir.