Rüyada baş, kafa, kelle görmek ne anlama gelir

Rüyada baş, kafa, kelle görmenin anlamı.

Cafer Sadık: Rüyada insan kafası görmenin on bir tabiri vardır: 1-Reis 2-Önder 3-Baba 4-Anne 5-Emir 6-Âlim 7-Para 8-Erkek evlat 9-Uşak veya cariye 10-Kadın 11-Zenginlik.

Kafanızın ağrıdığını ve temiz bir elbise giydiğinizi görmek; liderler ve büyük kimselerle  ahbapolacağınıza, işinizin yolunda gideceğine ve bahtınızın açık olacağına… Başınızın ağrıdığını ve kasaplarda olduğu gibi kirli elbise giydiğinizi görmek; bir öncüden yana sıkıntı yaşayacağınıza delalettir.

Hz. Danyal (a.s): İnsan kafası görmek; bir grup öncüsüne… Bir yerden veya birinden kesik baş aldığınızı görmek; sevgi duyduğunuz büyük bir şahsiyetle ahbap olacağınıza, ondan hayır ve menfaat göreceğinize… Vücudunuzda herhangi bir yara bere olmamasına rağmen başınızın gövdenizden ayrıldığını görmek; öncülükten alınacağınıza veya anne ve babanızdan ayrılacağınıza delalet eder.

Herhangi bir yaradan ötürü başınızın bedeninizden ayrıldığını görmek; zengin kimseler için fakirleşmeye, borçlu için borcunuzun ödeneceğine, üzgünseniz sevineceğinize, tutsaksanız serbest bırakılacağınıza, hasta iseniz iyileşeceğinize, çaresiz bir hastalığa tutulmuşsanız bu hastalık sonucunda öleceğinize delalet eder.

Allame Meclisî: Başınızın kesildiğini görmek; Allah yolunda şehit olacağınıza veya söz sahibi biriyle aranızda münakaşa çıkacağına işarettir.

Birinin başını kesip bedeninden ayırdığınızı görmek; oğlunuzla aranızda bir sorun çıkacağına… Aynı rüyada başını kestiğiniz kişinin etini yediğinizi görmek; eşinizi azarlayacağınıza veya onun malını yiyeceğinize delalettir.

İbn-i Sîrîn: Bir yere atılmış kesik baş görmek; liderlerden oluşan bir grubun bir araya geleceğine… Hangi hayvana ait olduğunu bilmediğiniz bir kelle yediğinizi görmek; birinin sermayesini yiyeceğinize… Kanatlı bir hayvanın başını yediğinizi görmek; yine birinin malını yiyeceğinize delalet eder.

Birçok kesik başın yanı sıra (daha önce) ölmüş birisinin kafasının size getirildiğini görmek; kafaları getirilen insanların önderinin sizi ziyarete geleceğine ve ondan hayır göreceğinize, Aynı rüyayı bir kadın görmüş ise; bir zenginden hayır ve menfaat göreceğine delalet eder.

Koyun kellesi yemek; ömrünüzün uzun olmasına ve helal rızk elde edeceğinize… Sığır kellesi yemek; yıl içerisinde bol miktarda mal elde edeceğinize… Keçi kellesi yemek; eli açık bir kimseden mal elde edeceğinize delalettir.

Kirmanî: Başınızın büyük olduğunu görmek; önder ve saygın bir kimseden hayır ve menfaat elde edeceğinize… İki başlı olduğunuzu görmek; iş konusunda kariyerinizin yükseleceğine ve ömrünüzün uzayacağına… Başınızın açık ve yalın olduğunu görmek; işinizi kaybedeceğinize bu sebepten dolayı da maddi durumunuzun kötüleşeceğine işaret eder.

Başınızın kanadığını ve bu sırada bir şeyler istediğinizi görmek; birisiyle işinizin yargıya varacağına… Beyninizin yere düştüğünü görmek; elinizdeki sermayeden olacağınıza delalettir.

Yere düşen beyninizi alıp tekrar başınıza koyduğunuzu görmek; elinizden giden sermayeyi tekrar elde edeceğinize… Başınızın yağlandığını görmek; hayır işler yapmaya başarı sağlayacağınıza… Hiç tanımadığınız bir adamın kesik başını elinizde görmek; bir miktar para bulacağınıza işaret eder.

Aynı kesik başı yere attığınızı görmek; bu parayı hayır yolda harcayacağınıza veya malınızın zayi olacağına… Kesik bir başın sizinle iyi şeyler konuştuğunu görmek; adil ve insaflı biri olacağınıza…

Kesik bir başın size kötü şeyler söylediğini görmek; acımasız biri olacağınıza… Başınızın ikiye ayrıldığını, yarısının sağ elinizde diğer yarsının da sol elinizde olduğunu görmek; anne veya babanızın vefat edeceğine delalet eder.

İkiye ayrılan başınızın tekrar birleştiğini görmek; anne veya babanızın hastalanacağına, sonra tekrar iyileşeceklerine… Başınızın elinizin içinde olduğunu görmek; önder ve saygın bir kişiden hayır ve bereket elde edeceğinize işarettir.

Cabir Mağribî: Başınızı tıpkı fil kafası gibi görmeniz; mal elde edeceğinize ve yöneticilik yapacağınıza… Başınızı tıpkı aslan kafası gibi görmek; fesat ve harama bulaşacağınıza… Başınızı tıpkı at kafası gibi görmek; öncü birinden mal ve nimet alacağınıza delalettir.

Başınızı tıpkı ayı kafası gibi görmek; bahtınızın açık olacağına ve arzularınıza kavuşacağınıza… Başınızı tıpkı koyun kafası gibi görmek; cehalete veya cahillere yenileceğinize işarettir.

Başınızı tıpkı deve kafası gibi görmek; bir komuta görevini üstleneceğinize ve düşmana galip geleceğinize… Başınızı tıpkı horoz kafası gibi görmek ve kâfirlere özenmek; küfre yöneleceğinize… Başınızın camdan olduğunu görmek; ecelinizin yaklaştığına delalet eder.

Başınızın altın veya gümüşten olduğunu görmek; elinize mal geçeceğine… Başınızın taş veya demirden olduğunu görmek; geveze birinin hizmetini yapacağınıza… Başınızdan ateş çıktığını görmek; iş konusunda kariyerinizde yükselme sağlayacağınıza işarettir.

İsmail Eş'as: Başınızın dört ayaklı havyaların başına benzediğini görmek; üzüntü ve sıkıntıya… Yırtıcı hayvanlara benzediğini görmek; söz sahibi olacağınıza ve düşmanlarınızı alt edeceğinize…

Kanatlı hayvanlara benzediğini görmek; yolculuğa çıkacağınıza… Kendi başınızın pişirilmiş olduğunu ve onu yediğinizi görmek; malınızı yiyeceğinize… Başınızın gövdenizden ayıldığını sonra tekrar eski haline geldiğini görmek; şehitlik mertebesine ulaşacağınıza delalet eder.

Yanınızda kesik bir baş olduğunu ve eşinizin hamile olduğunu görmek; erkek evlat sahibi olacağına… Başınızın tıraşlı olduğunu görmek; kocanızın öleceğine… Kızarmış kelle yediğinizi görmek; mal elde edeceğinize delalet eder.

Kızarmış kelle yemek; riyasete… Kızarmış kelle satın almak veya birinin size kızarmış kelle verdiğini görmek; bir kimseden menfaat göreceğinize… Pişmemiş kelle yediğinizi görmek; öncü ve saygın bir kişinin gıybetini yapacağınıza delalettir.

İsfahanî: İnsan kafası; babaya veya öncü kimseye… Başınızın kesildiğini görmek; anne ve babanızdan ayrılacağınıza… Başınızın elinizde olduğunu görmek; anne ve babanızla bir araya geleceğinize delalet eder.

Başınızı boynunuza bağladığınızı görmek; nakit veya borç olarak birinden mal alacağınıza… Yanınızda kesik başlar olduğunu ve dans ettiğinizi görmek; bulunduğunuz bölgede saygın bir şahsın musibete uğrayacağına delalet eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.