Rüyada beden / ten görmek ne anlama gelir

Rüyada beden / ten görmenin anlamı.

İmam Cafer Sadık: Bedeninizde bir fazlalık olduğunu görmek; zenginliğe ve düşmana alt etmeye… Bedeninizde bir eksiklik olduğunu görmek; fakirleşmeye ve düşmana yenilmeye… Bedeninizin her yerinde ödem olduğunu görmek; hastalanacağınıza delalet eder.

İbn-i Sîrîn: İnsanların bedenlerini görmek; gam ve sıkıntıya, bedenlerde görülen her türlü fazlalık veya eksiklik onların geçimine işaret eder. Bedeninizin zayıf ve küçük olduğunu görmek; fakir olmaya… Bedeninizin şişman ve bakımlı olduğunu görmek; zengin olmaya işaret eder.

Bedeninizden bükülmüş bir ip çıktığını ve uzadığını görmek; geçiminizi rahat bir şekilde sürdüreceğinize ve malınızın çoğalacağına… Uzayan ipin koptuğunu görmek; yukarıdaki tabirin tam tersine delalet eder.

Bedeninizin demire veya gümüşe dönüştüğünü görmek; ömrünüzün uzayacağına ve rızkınızın artacağına… Bedeninizin delik olduğunu görmek; ölümünüzün yaklaştığına delalettir.

Kirmanî: Bedeninizin bakımlı ve sağlıklı olduğunu görmek; işinizin düzene gireceğine ve sırrınızın gizli kalacağına… Bedeninizin zayıf olduğunu görmek; fakirleşeceğinize ve sırrınızın ortaya çıkacağına işarettir.

Çağdaş Ulema: Büyük ve güzel bir bedene sahip olmak; sağlığınızın yerinde olacağına veya maddî açıdan rahatlığa çıkacağınıza… Bedeninizin geliştiğini/ ergenleştiğini görmek; erkekler için işlerin daha iyi olacağına, genç kızlar için aşka, genç kadınlar için hamileliğe ve yaşlı kadınlar için maddî yardım alacaklarına…

Bedeninizin zayıfladığını veya kırıştığını görmek; sağlık ve mutluluğunuzun bozulacağına… Bedeninizin eridiğini görmek; ölümcül bir hastalığa yakalanacağınıza veya büyük bir zarara uğrayacağınıza… Bedeninizin yaralandığını veya yara olduğunu görmek; gözden çıkarmanız gereken bir şey olduğuna…

Bedeninizi ağır ve hareketsiz hissetmek; büyük engellerle karşılaşacağınıza veya bir mesele hakkında kötü bir yardımcıyla karşılaşacağınıza… Bedeninizin hafiflediğini hissetmek; biriyle olan ilişkinizi düzeltmeye çalışırken bir başkasıyla olan ilişkinizin bozulacağına ve bu durumdan kurtulamayacağınıza…

Bedeninizdeki elbiseleri çıkarmak/ soyunmak; utanacağınız bir durumla karşı karşıya kalacağınıza… vücudunuzdaki elbiselerin çıkarıldığını görmek/ soyundurulmak; birileri tarafından aldatılacağınıza ve bu konuda dikkatli olmanız gerektiğine işarettir.

Bir başkasının bedenini çıplak görmek; şehvetle baktığınız takdirde bir isteğinizin olacağına, aksi takdirde ilginç bir keşifte bulunacağınıza… Bir başkasının bedenindeki elbiseleri çıkarmak/ soyundurmak; şehvetle soyundurduğunuz takdirde gizli ve yasak bir ilişki yaşayacağınıza, aksi takdirde bir başkasının rezil olacağına delalet eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.