Rüyada beytü’l-mamur görmek ne anlama gelir

Rüyada beytü’l-mamur görmenin anlamı.

Müellif: Beytü'l-Mamur, gökyüzünün dördüncü tabakasında yer alan ve Kâbe'nin hizasında bulunan bir yerdir. Burası, aynı zamanda meleklerin hac ziyareti yaptıkları makamdır.

İbn-i Sîrîn: Beytü'l-Mamur'a gittiğinizi görmek; insanlar arasında emanettarlık yapacağınıza, ilminizle ön plana çıkacağınıza, hacca gideceğinize ve düşmanların şerrinden güvende olacağınıza…

Beytü'l-Mamur'un yeryüzünde olduğunu görmek; adil ve âlim bir yöneticiye katılacağınıza… Beytü'l Mamur'da ev inşa ettiğinizi veya uyuduğunuzu görmek; ecelinizin yaklaştığına…

Beytü'l-Mamur'un etrafında tavaf ettiğinizi görmek; dünyadan göçeceğinize... Beytü'l-Mamur'u mescit şeklinde görmek ve orada namaz kılmak; tüm hacetlerinizin reva olacağına delalet eder.

Kirmanî: Evinizden Beytü'l-Mamur'a kadar olan her yerin açıldığını görmek; o sene çok sayıda insanın hac veya umre gideceğine… Beytü'l-Mamur'un süslendiğini ve meleklerin etrafında tavaf ettiğini görmek; âlimlerin ve dindar insanların makam ve izzet sahibi olcaklarına delalet eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.