Rüyada bıçakla kovalamak / kovalanmak görmek ne anlama gelir

Rüyada bıçakla kovalamak / kovalanmak görmenin anlamı.

Rüyada bıçakla kovalamak ya da rüyada bıçakla kovalanmak: çevrenizdeki, iş hayatınızdaki, apartmanınızdaki veya akrabalarınızdaki kimi insanlardan pek hazzetmediğinize, sevmediğinizi hatta onları düşman olarak gördüğünüzü gösterir.

O kişiler gerçekten sizi sevmeyen kişiler de olabilir. Tabii sadece sizin kafanızda yarattığınız bir şüphe de olabilir ama her şekilde sizin sevmediğiniz, görmekten mutlu olmadığınız insanlara işaret eder.

Ya da çeşitli sıkıntılarınız, endişeleriniz bu şekilde ortaya çıkabilir. Yani düşman olarak gördüğünüz kişi aslında sizi sıkan bir endişenin sembolüdür.

Rüya analizcisi Craig Hamilton Parker'e göre ise, rüyada sizi öldürmek isteyen birisi tarafından kovalanmak sizin yüzleşmek istemediğiniz, yüzleşmekten kaçındığınız duygusal bir probleminizin olduğuna işaret.

Örneğin, bir adamın rüyasında dar koridorlarda kaçtığını görmesi, karşısına küçük kapılar çıkıyor olması durumunda duygusal probleminin onu kovalayan kişi olduğu, dar koridorlar ve küçük kapılar ise kişinin kendisini kısıtlanmış hissetmesinin sembolü olduğu şeklinde yorumlanır.

Craig'e göre, kovalanmak özellikle rüya bir çocuk tarafından görülmüşse kendini güvende hissetmemek şeklinde yorumlanmış. Okulda arkadaşları tarafından alay edilen, itilip kakılan çocuklar rüyalarında görülmeyen kişiler tarafından kovalandıklarını görebilirler.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.