Rüyada böğür / kaburga görmek ne anlama gelir

Rüyada böğür / kaburga görmenin anlamı.

İmam Cafer Sadık: Rüyada böğür görmek beş şekilde tabir edilmiştir: 1-Kadın 2-Kız 3-Cariye 4-Hizmetkâr 5-Evde olan yaşlı kadına delalet eder.

İbn-i Sîrîn: Böğür; kadına… Sol böğrünüzde ödem oluştuğunu görmek; eşinizin hamile olduğuna… Böğrünüzün yaralandığını ve kanadığını görmek; eşinizin düşük yapacağına… Ellerinizi böğrünüze koyduğunuzu görmek; çok üzüleceğinize delalet eder.

Kirmanî: Böğrünüzün kırıldığını görmek; anna babanızdan veya eşinizden yana üzüntü duyacağınıza… Sol böğrünüzün derisinin kopup düştüğünü görmek; hem malınızdan hem de eşinizden olacağınıza işaret eder.

Her iki böğrünüzde acı hissetmek; eşinizin rencide olacağına… İki böğrünüzün de birleştiğini görmek; yine üzüntüye delalet eder.

Böğrünüzün iri ve sağlam olduğunu görmek; inancınızın doğruluğuna veya eşinizin kuvvetli olduğuna… Böğrünüzün küçüldüğünü ve zayıfladığını görmek; yukarıdaki tabirin aksi ile tabir edilir.

Cabir Mağribî: Böğür görmek, kadınlara işarettir. Zira kadınlar, erkelerin böğürlerinden yaratılmışlardır. Dolayısıyla böğürde görülen her türlü fazlalık veya eksiklik kadınlara yorumlanmaktadır.

Çok sayıda böğrünüz olduğunu görmek; gördüğünüz böğür sayısınca kadın sahibi olacağınıza… Böğrünüzden bir yılan çıktığını görmek; evlat sahibi olacağınıza işaret eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.