Rüyada boşamak görmek ne anlama gelir

Rüyada boşamak görmenin anlamı.

Bir kimsenin rüyasında hanımını boşadığını görmesi; içinde bulunduğu şu günlerde büyük bir huzursuzluğa maruz kalacağına delalet eder.

Bazı yorumculara göre: Rüyanızda hanımınızı boşadığınızı görmeniz; ikâmet ettiğiniz yeri terk ederek başka yere göç edeceğinize veya işleriniz bozulacağına ve bu nedenle de sıkıntı çekeceğinize yorumlanır. Yine birtakım yorumculara göre: Boşadığınız eşiniz hasta ise; onun ecelinin yaklaşmasına delaletle eder, demişlerdir.

Seyyid Süleyman, Ebu Said'ül Vaaz diyor ki: Hanımını boşadığını gören, zenginleşir. Bir rivayete göre rüya sahibi, başkanından ayrılır veya görevinden azledilir. Hanımını kesin surette boşadığını gören, işini bırakır.

Bir daha o işe geri dönmez. Karısını boşadıktan sonra kıskandığını gören ise, onun tekrar geri dönmesini ister. Bazı tabircilere göre;  kıskançlık hırsa delalet eder.

Ibn-i Sirin demiştir ki: Rüyasında bir tek zevcesini boşayan, izzet ve saygınlığını yitirir. Rüya sahibinin başka bir karısı yahut cariyeleri varsa, malı azalır. Bekâr olduğu halde karısını boşadığını görenin kimsenin, eceli yakın demektir.

Kirmani boşanma rüyasını şunlarla manalandırıyor: Zenginlik, ortaktan ayrılmak, azledilmek, işlerin bozulması, mal kaybı ve istenmeyen bir şeyin meydana gelmesi demektir. Hanımını boşadığını gören kimse, en yakın dostunu şiddetle azarlar veya onu bir suçla suçlar.

Hanımını bir talak ile boşadığını gören, kendisi veya hanımı hasta ise hastalıktan kurtulurlar. Zevcesine üç defa boş ol diyen kimse ise, hastalanır. Çok dindar bir insanın hanımını boşaması, dünya işlerinden tamamen sıyrılıp diğer dünya için ibadet edeceğine işaret etmektedir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.