Rüyada boyamak / saç / sakal boyamak görmek ne anlama gelir

Rüyada boyamak / saç / sakal boyamak görmenin anlamı.

İmam Cafer Sadık: Rüyada (saç-sakal) boyamanın dört şekilde tabir edilir: 1-Sonuçsuz ve çirkin iş 2-Dünya süsüyle bezenmek 3-Makam ve mevki istemek 4-Dünya malıyla ün kazanmak.

Hz. Danyal (a.s): Sakal boyadığınızı görmek, örtülü işlere işarettir. Saçınızı ve sakalınızı boyadığınızı, ama boyanın tutmadığını görmek; insanlara kendinizi olduğunuz gibi göstereceğinize… Saçınızı ve sakalınızı boyadığınızı ve boyanın tuttuğunu görmek; durumunuzun iyiye gideceğine ve işlerinizin saklı kalacağına delalettir.

Müellif: Herhangi bir şeyi kırmızıya boyamak; kadınlar için hayır ve sevince, erkekler için kötüye delalettir.

İbn-i Sîrîn: Bazı şeyleri boyadığınızı görmek; imkânsız gibi gözüken bazı şeyler yapacağınıza, ancak insanlar tarafından yalanlanacağınıza… Boyanın güzel bir şekilde tuttuğunu görmek; durumunuzun salı kalacağına… Elbise boyamak; kötüye delalettir.

Kirmanî: Avucunuzu boyadığınızı görmek; geçim sıkıntısı düşeceğinize… Boyalı ellerinizin birbirine yapıştığını görmek; saygın bir kimsenin öleceğine… Ellerinizin ve ayaklarınızın menekşe renginde boyandığını görmek; kazancınız konusunda hile yapacağınıza delalettir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.