Rüyada çayır / çimen görmek ne anlama gelir

Rüyada çayır / çimen görmenin anlamı.

İmam Cafer Sadık: Rüyada çayır/ çimen görmenin sekiz tabiri vardır: 1-Din 2-İnanç 3-İşlerde düzen, geçim 4-Yönetici 5-Büyük şahsiyet 6-Hayır 7-Kadın 8-Murat.

Allame Meclisî: Çayır/ çimen görmek; sizin için faydalı olan bir takım gelişmeler olacağına ve çok büyük bir sevinç yaşayacağınıza işaret eder.

İbn-i Sîrîn: Çayır; inanca yorulur. Bir çayırda bulunduğunuzu görmeniz ve bulunduğunuz yerin kime ait olduğunu bilmemeniz; inancınızın samimi olduğuna… Başkasına ait bir çayırı seyrettiğinizi görmek ise; takva sahibi ve Salih kimselerle arkadaşlık kuracağınıza… Sizin olan bir çayırda gezdiğinizi görmek; geçimi sıkıntısı çekmeyeceğinize delalet eder.

Kirmanî: Çayır; ululuğa… İlkbaharda, yemyeşil bir çayırın içinde çiçek açtığını ve suların aktığını görmek; şehit olarak öleceğinize… Çayırdan çiçek topladığınızı görmek; meşakkatle mal sahibi olacağınıza işaret etmektedir.

Cabir Mağribî: Çayır; kadına… Yemyeşil bir çayır görmek; huysuz bir bayanla evlilik yapacağınıza… Rengi yeşil olmayan bir çayır görmek; iyi huylu bir bayanla evlilik gerçekleştireceğinize delalet eder.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.