Rüyada darağacı / darağacında asılmak görmek ne anlama gelir

Rüyada darağacı / darağacında asılmak görmenin anlamı.

İmam Cafer Sadık: Rüyada darağacında asılmak dört şekilde tabir edilir: 1-Önderlik, saygınlık 2-Mal 3-Büyüklük 4-İnsanları hakkında dedikodu etmek.

Allame Meclisî: İdam sahnesi görmek; liderlik ve saygınlık sahibi olacağınıza… Darağacı görmek; şan ve şöhretle yorumlanır.

İbn-i Sîrîn: Bir gün yanıma biri gelerek “Rüyamda birinin iki elini de kestiler, bir başkasını da darağacında astılar" dedi. "Eğer doğru söylüyorsan, bugün şehrin amirini görevden azledecek ve yerine başka birini atayacaklar" dedim. Aynı gün şehrin amirini görevden aldılar ve yerine başkasını atadılar.

Kirmanî: Darağacına asıldığınızı ancak insanların size bakmadığını görmek; İtibar göreceğinize fakat dinden döneceğinize… Darağacına asıldığınızı ve halkın size baktığını görmek; bir topluluğa öncü olacağınıza işaret eder.

Birinin darağacına insan eti astığını ve bunu yediğinizi görmek; halkın yakasından düşmeyen bir kimseden menfaatleneceğinize… Darağacına asıldığınızı ve vücudunuzdan kan aktığını görmek; insanların açığını arayacağınıza ve bundan dolayı da günaha gireceğinize delalet eder.

Çağdaş Ulema: Darağacında asıldığınızı görmek; başarı elde edeceğiniz bir dönem içerisinde olduğunuza… Birinin darağacında asıldığını görmek; durumunuzun iyiye gideceğine… Darağacında asılı olduğunuzu veya asılı kaldığınızı görmek; saadet, onur ve neşe ile tabir edilir. 

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.

Bilgi

Buna benzer başka bir arama bulunmuyor.