Rüyada akik görmek ne anlama gelir

Rüyada akik görmenin anlamı.

1. Rüyada akık görmek

Rüyada akik görmek, sağlıklı ve uzun bir yaşantıyı belirtir. Rüyada akik görmek, dostluk simgesidir. Akikten yapılmış herhangi bir takı takan kişi ömür boyu sürecek bir dost kazanacak demektir. Rüyasında parmağında akik gören kişi, eskiden dost olduğu biri ile evlenir. Rüyada akik taşı görmek zengin ve ticaret yapan kişilerle tabir olunur. Rüyada kendisine bir akik taşı verildiğini gören kişi , zengin bir kişi ile dost olur. Kendisine ait akik taşını kaybettiğini gören kişi, böyle bir ahbaptan ayrılır. Rüyasında akik bir kaptan su içtiğini gören kişi, hayırlı bir evlada sahip olur. Bu rüya, çocuğun büyüdüğünde zengin ve sevilen bir kişi olacağına işarettir. Akik yüzük takmak, dine bağlılığa, kişinin doğru yolda olduğuna delalet eder. Rüyada akik görmek, fakirliğin gitmesine işaret eder Akik, nesil, din ve düzelmeye delalet eder.

2. Rüyada akik görmek

İbn-i Sîrîn: Rüyada akiğe sahip olduğunuzu görmek; büyük bir şahsiyetten menfaat elde edeceğinize… Akiğinizin kaybolduğunu görmek; bunun aksine… Çuval dolusu akiğinizin olduğunu görmek; sahip olduğunuz akik miktarınca mal elde edeceğinize işarettir.

Seyyid Süleyman: Alelade akik görmek; dindar ve zengin tüccar ile tabir edilir. Kendisine akik verildiğini gören, böyle bir zat ile dost olur. Malik olduğu akiki kaybeden, bu şahısla olan arkadaşlığından mahrum kalır. Çok sayıda akik taşına sahip olan, mal ve nimete kavuşur.

Cabir'ül Mağribi demiştir ki: Rüyasında akik bir kaptan su içtiğini gören; dindar, şerefli, zengin ve mevki sahibi olacak bir evlada kavuşur. Akik yüzük taktığını gören, çok dindar, istikameti doğru bir insan olur. Temiz ve beyaz akik; dindar, güvenilir, asil ve güzel bir kadını ifade eder.

Rüyada akik taşı, ticarete, mal varlığına, mutlu ve sağlıklı bir ömür yaşamaya, sadık dosta işarettir. Genel anlamı dostluk manasını taşır.

Yemen akiği görmek

Yemen akiği ise; güzel, terbiyeli ve nazik bir zevceye delalettir.

Yemen akiği satın aldığınızı görmek

Bir Yemen akiği satın aldığını, bunu mühür yapıp parmağına taktığını gören, yukarıda belirtilen vasıfları taşıyan bir kadınla evlenir.

Akik taşının kendisine verildiğini görmek

Rüyasın akik taşının kendisine verildiğini, zengin kişilerle arkadaşlık kurar. Akik taşı kaybetmek, dostuyla yollarını ayırır.

Akik taşı takmak

Akik taşı taktığını görmek hayat boyu devam edecek arkadaşlığa yorulmanır.

Kırmızı akik taşından beyaz akik taşı daha hayırlıdır.

Beyaz akik taş taktığını görmek

Beyaz akik taşı güzel ve Saliha kadına, bereketli kazanca, birden çok görülen akik taşı nimete işarettir. Akik taşı gören fakir ise zengin olur. Çünkü akik fakirliği giderir. Sağlıklı ve uzun bir yaşantıyı belirtir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z