Rüyada araba kazası görmek ne anlama gelir

Rüyada araba kazası görmenin anlamı.

Rüyada araba kazası görmek rüya sahibinin gerçek hayatta yanlış giden bir işe dur demediğine ve sonunda pişman olduğuna işarettir. Kişi kendi yaptıklarında bu ihmalkarlığı edeceği gibi başkalarının yaptıkları işlerde de gördüğü eksikleri ve hataları söylemekten kaçınmış, kötü sonu izlemeyi tercih etmiştir. Rüyayı gören kişi karakter olarak çevresi tarafından sorumsuz, ihmalkar, bencil, egoist bir kimse olarak tanınır. Kalabalık grupların içerisine girememiştir. Tek taraflı düşünce yapısıyla hayatının geri kalanında da büyük bir çevresi olmayacaktır. En yakını sayabileceği tek arkadaşı bulunmaktadır. Bu kişi rüya sahibine sürekli akıl veren, onun hatalarını düzeltmeye çalışan bir kimsedir. Rüyada araba kazası görmek kişinin yardım edebilme imkanı varken muhtaç birine elini uzatmaması anlamına gelmektedir. Kişi herhangi bir olayın ardından bu ruh haline bürünmüştür. Geçmişte yaşadığı önemli bir kayıp, hayal kırıklığı kendisini çok fazla etkilemiştir. Bu rüya bazı rüya tabircilerine göre kişinin beklemediği bir haber alacağına işaret ettiği anlamına gelir. Bu haber maddi anlamda olumlu bir haber olabilir. Kişi aradığı, beklediği işe bir anda kavuşabilir. Uzun ama son bulmuş bir ilişkinin ardından hiç kimseyi beklemezken evliliğe gidecek olan bir ilişki başlayabilir. Rüya genel anlamıyla şaşırmayı, ani bir haber almayı işaret eder. Rüyayı gören kişinin şu sıralar karmaşık duygular, çelişkili ruh halleri içerisinde olduğu anlamına gelir. Olumsuz düşünceler içinde olan rüya sahibinin aldığı haberle, karamsar ve umutsuz günler geçirebileceğine işaret eder.

Rüyada araba kazası yaptığını görmek

Rüyada araba kazası yaptığını görmek rüya sahibinin hayatında köklü değişimler yapacağına veya elinde olmayan sebeplerden ötürü büyük değişiklikler yaşayacağına işarettir. Bu değişiklikler başta iş ve ev olmaktadır. Kişi ev değiştirebilir. Daha iyi ve konforlu bir eve taşınabilir. İş yaşamında standartlarını biraz daha yükseltebileceği bir işe başlar. Bu rüya tam tersi anlamlara da gelebilmektedir. Rüyada kaza yerinde kan ve yaralı görülüyorsa rüya tam tersi anlamlara gelir. Rüyayı gören kişi sıkıntı içerisine girer. Ev veya iş değişimi yaşanabilir ancak bu değişim olumlu yönde değil olumsuz yönde, daha düşük standartları içerecek şekilde olacaktır. Bu rüya genel olarak iyi veya kötü yönde önemli değişiklikler yaşamaya işaret eder.

Rüyada araba kazası atlatmak

Rüyada araba kazası atlatmak rüya sahibinin dua aldığına işaret etmektedir. Rüya sahibi çevresi tarafından oldukça sevilen ve sayılan bir kimse olmaktadır.Çevresindeki insanlara yardımda bulunmuş, hayır işlemiştir. Maddi yardımların yanında manevi olarak da ihtiyacı olan kimselerin yanında olmuştur. Yaptığı iyiliklerin karşılığını kısa sürede görecektir.Rüya sahibinin adı başka insanların dualarında geçmektedir. Bu nedenle bu rüya, kişinin başkalarının duaları ile bir felaketten kurtulabilecek kadar güzel şeyler yapmış olmasına işaret eder. Bu rüya Güvende olmaya, dualar ve iyi dilekler ile kötülüklerden, art niyetli ve kinci insanlardan, kem gözlü ve sinsi kişilerden, kazadan, beladan, melanetli durumlardan ve musibetli olaylardan uzak olmaya, kurtulmaya delalet eder. Kişinin sıkıntılı ve zor günlerden kıl payıyla bile de olsa kurtulacağı anlamına gelir.

Rüyada araba kazası  yapan birini görmek

Rüyada araba kazası yapan birini görmek rüya sahibinin bir yanlışı görmezden geldiğinin, ihmalkar davrandığının işareti olmaktadır. Kişi hatalı şeyleri görmezden gelerek yanındaki insanların hata yapmasına ses çıkarmamış sonucu izlemeyi tercih etmiştir. Aynı şekilde kendi ile alakalı işlerde de sorumsuz ve ihmalkar davranarak hatalar yapmış bu hataların bedelini hem kendi hem de başkaları ödeyecektir. Kişinin çevresindeki insanlara doğrudan bir zararı dokunabilir. Haram yola sapıp helalden uzaklaşabilir. Rüya sahibinin ruh hali oldukça sıkkın ve huzursuz olacaktır. Kazandığı para helal yollardan gelmiyor ise yakın zamanda karşılık olarak bir musibetle karşı karşıya kalabilir. Rüya sahibi büyük bir sıkıntı içerisine girer. Korkuları ve endişeleri ortaya çıkar. Gereksiz yere kuruntu yapar. Huzuru bozulur, pişmanlık yaşar.

Rüyada araba kazasında ölmek

Rüyada araba kazasında ölmek tahmin edilenin aksine kötü manalara değil iyi manalara, hayra işarettir. Rüya sahibinin ömrünün uzun olacağına, beklenmeyen bir hastalık ile karşılaşmayacağına işarettir. Rüyayı gören kişinin ömrü uzar. Hayatı boyunca pek çok yer değiştirecektir. İş nedeniyle, evlilik nedeniyle pek çok şehir ve ev değiştirebilir. Kişinin ömrünün uzun olacağı işaret edilmektedir. Bu uzun ömürde uzun bir okul hayatı, akademik başarı gözükmektedir. Aynı şekilde kişinin evliliği de istediği yönde olacak ve çok uzun yıllar sorunsuz sürecektir. Rüya genel olarak rüya sahibinin güzel bir hayata sahip olacağına, çok sık gezeceğine, yaşamak istediği bir hayatı yaşayacağına işaret olur. Evliliği ve sağlığı uzun yıllar onu üzmeyecektir.

Rüyada araba kazasından kurtulmak

Rüyada araba kazasından kurtulmak rüya sahibi için hayırlı bir olaydır. Kişinin beklemediği bir anda iyi şeyler olmaya başlayacaktır. Eğer rüya sahibinin borçları varsa bu dönemde borçlarını kapatabilir. Maddi anlamda rahatlayacağı bir döneme girecektir. Sıkıntılı bir dönemden çıkmaya huzura ermeye işaret eder. Kişi rahat bir nefes alacaktır. Geçmiş zamanda yapmış olduğu bir iyiliğin, faydanın karşılığını görmektedir. Bu rüya genel olarak rüya sahibinin mutlu olmasına, para kazanmasına, işlerinin hafiflemesine işaret olmaktadır. Kişinin dua aldığının işaretidir. Arkasında onun iyiliği için dua eden yakınları, sevenleri bulunmaktadır. Bu kişi rüya sahibinin annesi ve sevdiği olabilir. Kişi geçmiş zamanda yapmış olduğu iyiliklerin karşılığını fazlasıyla görecektir.

Rüya tabirleri sözlüğü
A B C Ç D E F G H I İ J K L M N O Ö P R S Ş T U Ü V Y Z
Benzer aramalar
Bu aramaya benzeyen diğer yorumlara göz atın.