Rüyada aşk görmek ne anlama gelir

Rüyada aşk görmenin anlamı.

Rüyada âşık olmak bela, üzüntü ve kederdir. Bundan dolayı bir kimse rüyada âşık olduğunu görse, bir belaya uğrar. Âşık, iyi veya kötü işleri arzu eden bir kimsedir.

Rüyada severek iş yapmak

Rüyada severek bir iş yaptığını ve onu yapmakla da zevk aldığını gören kimse, nefsin arzularına uyarak sonucu olmayan bir iş yapar.

Seni seviyorum diyen bir adam görmek

Bir kimse rüyada "seni seviyorum" diyen bir adam görse, o adamın rüyayı görene kızması şeklinde tabir olunur.

Arzu ve isteklerinizi engel olmadan yerine getirmek

Rüyada her arzusunu ve şehvani isteklerini hiçbir mani olmadan yerine getirdiğini gören kimsenin, kalbi bozuk olur ve her belaya duçar olur. Çünkü insan için kendi nefsinden daha yaman düşman yoktur.

Aşk, uyanıkken bir şeye düşkünlüğe, halkın kendisine şefkat ve merhamet etmesini gerektiren bir şöhrete, fakirliğe ve hasta için ölüme işaret eder.

Bir şeye karşı aşırı sevgi duyduğunu görmek

Rüyada bir şeye karşı aşırı sevgi göstermek, rüya sahibinin dininin noksan olmasına, haris ve gaflet içinde olmasına işaret eder.

Bir başka rivayete göre de: Rüyada âşık olmak dünyaya meyletmeye, aşırı muhabbetten dolayı kalbin daralmasına, sıkılmasına, söylenmemesi gereken bir sözün açığa çıkmasına işaret eder.

Birisinin size âşık olduğunu görmek

Rüyada birisinin size âşık olduğunu görmeniz size âşık olan kimse tarafından iyilik, menfaat ve fayda geleceğine işaret eder.

Nablûsî demiştir ki: Rüyada âşık olmak belâdır. Bu sebeple bir kimse rüyada âşık olduğunu görse, bir belâya duçar olur. Âşık, iyi veya kötü işleri arzu eden bir kimsedir.

Bekâr bir adamın âşk mektubu yazmasını görmek

Bekâr bir adamın rüyada aşk mektubu yazdığını görmesi, yakın zamanda evleneceğine işarettir. Aşk mektubunu aldığını görmek, bir evlenme teklifine delâlet eder.

Sevdiğiniz birinden âşk mektubu aldığınızı görmek

Yine sevdiği birinden bir aşk mektubu aldığını görmek, mutluluk ve saadete işarettir.

Sevginiz ile bir başkasını görmek

Rüyada sevgilisi ile başka birisini görmek, kadın için, tehlikeli bir rakibi olduğuna erkek içinse sevgilisinin kendisine çok sadık olduğuna, işarettir.

Bir başka yoruma göre: Rüyada kendinizi âşık olmuş görmeniz; istihbaratı ilgilendiren bir işle görevlendirileceğinize, bir sırrın size emanet edileceğine, temiz bir arkadaşınızın derdine ortak olacağınıza işaret etmektedir.

Rüyanızda âşık birisini görmeniz; bir iş konusunda bir yere başvuracağınıza, iki âşığın karşılıklı atıştıklarını görmeniz; işinizde birtakım zorluklarla karşılaşacağınıza yorumlanır.