Rüyada araba görmek ne anlama gelir

Rüyada araba görmenin anlamı.

Rüyada herhangi bir araba görmek, rüya sahibi için geçim hususunda aldığı tedbire işarettir. Rüyada arabaya bindiğini görmek, büyük bir mevkiye erişmeye delalet eder. 

Rüyada arabadan inmek bu durumun zıttı ile tabir olunur. Rüyada arabaya binmek, kişinin hayırlı bir evlada sahip olacağının da işarettir. Yine rüyada arabaya bindiğini görmek, devlet adamları tarafından gelecek izzet ve yüksek mertebede erişilecek şerefe delalet eder.

Rüyada araba vapuru görmek, hayırlı, sevinçli ve bereketli bir sefere işarettir, büyük büyük işler sonucunda kazanılmış güzellikleri ifade eder.

Rüyada arabadan düşmek kişinin işinden ayrılacağına işaret eder.

Bir kimse rüyasında arabaya bindiğini ve arabanın kolları altında da bir takım insanların olduğunu görse, rüya sahibinin o kişiler üzerinde liderlik kurar.

Rüyada kaza yapmış araba görmek, büyük bir mevki sahibi olmaya işaret eder.

Rüyada rampadan yuvarlanmış araba görmek, itibarınızın kısa süreli olacağına.

Rüyada araba altında kalmak, zenginliğe veya büyük bir mirasa işaret eder.

Rüyada arabanın peşinden koşmak, uzun süreli işsizliğe yorumlanır.

Rüyada dolmuş yapan arabaya binmek, güzel geçecek ticari amaçlı bir yolculuğa çıkacağınıza işarettir.

Rüyada bir otomobil kullandığını görmek bulunduğu iste başarılı bir idareci olduğuna; memur veya isçi değil de halktan biri ise, onlar tarafından sevildiğine ve becerikliliği yüzünden onların hükümetle olan işlerinde aracılık yaptığına delalet eder.

Bir otomobilin içinde olduğunu görmek, bir suçtan dolayı tutuklanacağına ve sonra suçsuzluğu anlaşılarak tahliye edileceğine delalet eder.

Rüyada atlı araba görmek, başarıya gidilecek anlamındadır. Otomobil ise sıkıntıya işarettir. Otomobil kullanmak, kendi hatası yüzünden bir sorunla karşılaşacağı anlamına gelir.

Bir kimse rüyada ağır yük yüklenmiş bir arabaya bindiğini, halbuki o arabanın şekli binilecek bir şeyden başka bir şekilde olduğunu görse, o kimseye üzüntü ve keder isabet eder. Eğer bu rüyayı yolculuk yapmak arzusunda bulunan bir kimse görse, yolculuğundan geri kalmasına ve işinin ağırlaşmasına delalet eder.

Bineceği arabaya yapışmış veya onun arkasına düştüğünü gören kimse, amirine uyar ve arabaya yapışarak aldığı kuvvet miktarı amirinden kuvvet alır.

Rüyada at arabası ile seyahat etmek, hiç bir zaman bir arabaya sahip olunamayacağına işaret eder. Rüyada arabasının hırsızlar tarafından çalındığını gören kişi hayatında büyük etkiler yaratacak bir kişi ile yollarının kesişeceğine işaret eder.

Rüyada araba çalmak ne zamandır dikkatini çekmeye çalıştığınız bir kişinin dikkatini çekeceğinize ve onun sizinle vakit geçirmesini sağlayacağınıza işaret eder.

Araba alma niyeti olup yeni araba aldığını gören dilediği arabaya kavuşur.

Rüyada arabayı tamir edilmek üzere tabirciye götüren kişi bir insanın pişmanlığına şahit olur ona bu hususta yardım eder.

Gerçekte arabası olmayıp rüyasında arabası olduğunu görmek çözüm getiremediği bir konu noktasında yolların bağlanması için bir büyüğün desteğine nail olacak, bu kişinin sorununu çözmeye aracı olmasıyla rahat bir nefes alacak demektir.

Rüyada arabasının freninin tutmadığını ve bu yüzden büyük korku yaşadığını görmek bu günlerde özellikle iş dolayısıyla veya borcunu ödeyememe gibi korkular sebebiyle büyük stres altında olacağının göstergesidir.

Rüyada kendi arabasının başka birisi tarafından kullandığını görmek kendi yapması gereken işi bir başkasının yapacağına işaret eder bu tanışmak istediği bir kişi için aracı bir insan kullanmak şeklinde de tabir olunur.

Rüyasında arabasının yokuş aşağı gittiğini görmek: Gören kişi bu durumdan tedirgin oluyorsa işlerinde yükselirken bir çok insanın tepkisi ile karşılaşır nazara gelir ancak rüyasında arabası kendi kontrolünde yokuş aşağıya gidiyorsa yani bu durumdan rahatsız değil ise hak ettiği makama büyük engellerle karşılaşmadan ulaşır.

Rüyada araba ile birlikte uçurumdan yuvarlandığını gören kişi kendisine karşı olan veya olabilecek saldırıları bertaraf eder, saldırganları etkisiz hale getirir.

Rüyada arabayı denizde yüzer halde görmek sıkıntı ve kederlerden kurtulacağınıza delalet eder. Rüyada arabayı denize batmış görmek bir işi gizlemek için türlü yollara başvuracağınız ve sonunda muvaffak olacağınız anlamına gelmektedir.

Rüyada arabayı uçar halde görmek büyük hedefleriniz olacağına ve bu hedeflere ulaşmak için çok emek sarf etmeniz gerektiğinin habercisidir.

Rüyada  eski değerli arabalar görmek büyük ve kültürlü insanların nasihatleri doğrultusunda bir iş yapacağınıza ve o iş neticesinde muvaffak olacağınıza işaret eder. Eski ve değerli arabaların sayısı oranında maddi ve manevi kazancınız çok olacak demektir.

Rüyada araba ile takla atmak; Rüyada kendi arabanızla takla atmak gibi çok ciddi bir kaza geçirdiğinizi ve her yerin kan olduğunu gördüyseniz maddi bir zarara uğrayacağınız ve canınızı çok sıkacak bir şey başınıza gelecek şeklinde, eğer bu kaza sonucu kan yoksa bir musibeti ucuz atlatacağınız bir sadaka vermeniz gerektiği şeklinde yoruymlanır. 

Rüyada araba park etmek; Rüyada arabayı sorunsuz bir şekilde parkettiğini görmek bir iş için biriktireceğiniz paranın sorunsuz bir şekilde o amaç için yeteceği anlamını taşır. Bir başkasının arabasını uygunsuz olan bir yerden alıp daha uygun bir yere park ettiğini görmek o kişinin hayatındaki olumlu bir değişime tanık olacaksınız siz de bu olumlu değişimden nasipleneceksiniz şeklinde yorumlanır.